“Süper” Büyükşehir

s204739İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı Ankara’da oynanan play-off karşılaşmalarını gol yemeden zirvede tamamlayarak Süper Lig’e yükseldi.

Ampute Futbol 1.Ligi’nin normal sezonunu lider tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor, Ankara’da oynanan play-off karşılaşmalarında gol yemeden şampiyonluğa ulaştı. 19 Mayıs Stadı’nda oynadığı 5 maçta da yenilgi yüzü görmeyen İzmir Büyükşehir Belediyespor, topladığı 13 puanla play-off grubunun zirvesinde yer alarak, Süper Lig’e çıkmayı başardı. Play-off karşılaşmalarında Anadolu Erciyes’i ve Şehit Kamil Genç Engelliler’i 1-0, Malatya Ayyıldız ve Medical Park Samsun Engelliler’i 3-0’lık skorlarla geçen mavi-beyazlılar, Pendik Engelliler ile golsüz berabere kaldı.
Çok büyük bir gurur ve mutluluk yaşadıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Murat Bahar, “Biz 2013 yılında kurulan bir ekibiz. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’in kapısından dönmüştük. Bu sezon şampiyonluğa inandık bu başarıyı İzmir’e getirdik. Tüm futbolcularıma ve teknik heyetteki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize destek olan başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve tüm yönetici ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Kupayı onlara armağan ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın