“Karşıyaka’yı şampiyon yapacağız”

İş adamı Erdal Acar, Karşıyaka Spor Kulübü’nde 21 Mayıs Perşembe günü yapılacak genel kurulda başkan adaylarından Ali Erten’e destek vereceğini bildirdi.

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, daha önce kulüp başkanı Fatih Diniz’le bir araya geldiğini hatırlatarak, bu görüşmede adayları hiçbir menfaat gözetmeden destekleme sözü verdiğini kaydetti.

Beşiktaş Kulübü’nün efsane başkanlarından merhum Süleyman Seba döneminde siyah-beyazlılarda yöneticilik yapan Acar, Karşıyaka Spor Kulübü’nün siyasetin dışında tutulması gerektiğini belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bizim yapmamız gereken Karşıyaka camiası ile el ele verip, gönül gönüle 19 yıllık şampiyonluk hasretine son vermektir. Ben de hiçbir menfaat beklemeden maddi manevi Karşıyaka Spor Kulübü’nün yanında olacağımın sözünü verdim. Yaklaşan kongre öncesi Karşıyaka’nın ileri gelenlerinden Nazım Torbaoğlu ile almış olduğum karar doğrultusunda başkan adayı Ali Erten’in maddi manevi yanında olduğumu bilmenizi isterim. Şimdi bizim yapmamız gereken el birliği ile Karşıyaka’yı bulunduğu durumdan çıkarıp, 19 yıllık şampiyonluk hasretine son vermektir. Benim Karşıyaka’ya gelmemin arkasında ne bir siyaset, ne bir çıkar, ne bir yatırım gibi hiçbir düşüncem yoktur.”

Bir Cevap Yazın