“Beni de görüyor musunuz?”

s410636İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Mayıs’ta başlayacak “Engelliler Haftası” boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. “Beni de görüyor musunuz” temasıyla düzenlenecek sergiler, paneller, spor etkinlikleri ve gösterilerde engellilerin sorunlarına dikkat çekilecek. Hafta boyunca ilçe belediyelerinin işbirliğinde ücretsiz film gösterimleri de olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleriyle toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlıyor. İlçe belediyeleri ve sivil toplum örgütleri işbirliği ile gerçekleştirilecek program çerçevesinde, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla panel, konser, sergi, gösteriler ve ücretsiz film gösterimleri olacak.

Engelliler Haftası etkinlikleri 11 Mayıs Pazartesi günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunumuyla başlayacak. Çelenk sunumunun ardından Fuar Celal Atık Spor Salonu’nda saat 10.00’da açılış konuşmaları ile başlayacak programda ilçe belediyelerinin halk oyunları, dans ve jimnastik gösterileri olacak. Gün içerisinde Karabağlar Uğur Mumcu, Şirinyer parklarında Karabağlar Belediyesi ile Seferihisar Kültür Merkezi’nde resim ve el sanatları sergisi açılacak.

12 Mayıs Salı günü Foça, Çiğli, Dikili, Konak, Balçova ilçeleri katılımıyla Doğal Yaşam Parkı gezisi olacak. Saat 13.00 ile 15.00 arasında Seferihisar Kültür Merkezi’nde “Depremde Engelliler” konulu panel düzenlenecek.

13 Mayıs Çarşamba günü ise saat 09.00 ile 17.00 arasında İzmir Kent Konseyi’nin düzenleyeceği 3. (Engelliler İçin Her Şey) Kariyer Paneli gerçekleşecek. Aynı gün Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın Çiğli’deki merkezinde gösteri ve etkinlikler olacak.

Boccia Turnuvası da var

14 Mayıs Perşembe günü Tepekule Kongre Merkezi’nde “Engelli Erişilebilirlik Paneli” düzenlenecek. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde de akşam saat 20.00’da Türk Halk Müziği konseri olacak.

15 Mayıs Cuma günü Foça Demokrasi Meydanı’nda saat 11.00’da ilçeler bazında spor gösterileri başlayacak ve Boccia Turnuvası düzenlenecek. Çeşitli engellere sahip bireylerin oynayabildiği ve yüksek beceri gerektiren bu oyunun büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın