Geleceğin liderleriyle buluştu

Karsiyaka_6090Celal Bayar Üniversitesi Genç Liderler Kulübü tarafından organize edilen Liderlik Kampı’na katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 10 üniversiteden 40’ın üzerinde öğrenciye “Yerel Yöneticilik, Kalkınma ve Liderlik” dersi verdi. Akpınar “Liderlik, toplumun tamamını kucaklama ve farklı fikirleri önemsemekle olur” dedi.

3 GÜNLÜK LİDERLİK KAMPI

Geleceğin liderlerini yetiştirmek ve üniversitelilerin içindeki liderlik duygusunu açığa çıkartmak için çalışmalar yürüten Celal Bayar Üniversitesi Genç Liderler Kulübü, 3 gün süren “Liderlik Kampı” organize etti. Kemalpaşa Su Perisi Otel’deki organizasyona, 10 farklı üniversiteden 40’ın üzerinde üniversiteli katıldı. Üniversitelilere “Kalkınmada Takımların Liderliği, Kentine Sorumlu Liderlik, Kurumsal Liderlik, Stratejik Liderlik ve Fikirsel Liderlik” konularında eğitimler verildi, söyleşiler gerçekleştirildi.

KALKINMA VE LİDERLİK

Kampın ikinci gününde geleceğin liderleri ile bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da “Yerel Yöneticilik, Kalkınma ve Liderlik” konusunda sunum gerçekleştirdi. Kalkınmanın temelinde sadece ekonominin olmadığını belirten Başkan Akpınar, kente verilen değerin, yapılan hizmetlerin ve toplumsal dayanışmanın da kalkınmanın önünü açtığını belirtti.

“KENTİ HALKLA YÖNETİYORUM”

Başkan Akpınar “Kalkınma ve liderlik kavramları kente verilen değerle ölçülür. Önce toplumsal değerler ön plana alınmalı ve halkın mutluluğu, huzuru sağlanmalıdır. İyi bir lider, iyi bir yerel yönetici tüm insanları yönetim sürecine dahil eder ve kenti ortak akılla yönetir. Aynı zamanda iyi bir lider, toplumun tüm kesimlerini kucaklayandır. Ben Karşıyaka’yı belirli bir kesim ya da zümreyle değil, halkla beraber yönetiyorum. Böyle olduğu için de başarıyı hep birlikte yakalıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın