Barınak yenilendi, Karşıyakalı bayram etti

Karsiyaka_4537Altyapı yatırımlarına ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nı ve barınağın önündeki sahil yolunu baştan sona yeniledi. Binin üzerinde Karşıyakalının katıldığı açılış töreninde balık ekmek dağıtıldı, şarkılar söylendi, bahar havasında bayram coşkusu yaşandı. Başkan Akpınar “Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz. Halka ait olan yerleri ranta açmıyoruz, koruyoruz” dedi.

BARINAK YÜKSELTİLDİ
Vatandaşların denizle ilişkisini güçlendirmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nı yenileyerek modern bir görünüme kavuşturdu. Deniz seviyesinde kalan, su taşkınlarıyla boğuşan ve dalgalara karşı korumasız olan barınak ve çevresindeki ulaşım yolları 70 cm yükseltildi. Baskınların önüne geçmek için setler örüldü. Yaya ve araç yolları yenilendi. Yeşil alanlar ve tuvaletler yenilendi. Tüm atık su giderleri kanalizasyona bağlandı. Tüm çalışmalar için yaklaşık 400 bin liralık yatırım yapıldı.

ŞARKILAR, DANSLAR
Karşıyakalıların büyük ilgi gösterdiği Mavişehir Balıkçı Barınağı, coşkulu bir törenle açıldı. Bine yakın Karşıyakalının katıldığı etkinlikte, dev mangal yakıldı ve alandakilere balık ekmek dağıtıldı. Belediye Bandosu şarkı ve marşlarla coşkuya ortak oldu. Belediyenin Halk Dansları Topluluğu da Roman danslarıyla eğlenceyi katladı. Törene katılanlara balık ekmek ikram eden Başkan Akpınar, yenilenen barınağı gezdi. Balıkçılar da duydukları mutluluğu dile getirerek Başkan Akpınar’a teşekkür etti.

“RANTA AÇMADIK, KORUDUK”
Karşıyaka sahilini modern bir görünüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka insanını denizle, sahille daha rahat ve kolay buluşturmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Söz verdiklerimizi tek tek yerine getiriyoruz çünkü siyasetçinin güzel söz söyleyeni değil, söylediğini yapanı makbuldür. Denizle uğraşanın ufku geniştir. Bu yüzden kenti denizden planlamalıyız. Halka ait olan yerleri ranta açmak isteyenlere de direneceğiz. Biz burayı kimseye peşkeş çekmedik, halkın kullanımına bıraktık. Çünkü bizim yürek dolusu sevgimiz var” dedi.

Bir Cevap Yazın