En güzel bayram, onlarla daha da güzeldi…

GEDIZBAYRAM1Gediz Üniversitesi öğrencileri, 23 Nisan mutluluğunu engelli çocuklara yaşattı. Kampüste onlara özel kutlama düzenlendi, yüzlerden gülücükler eksilmedi, rüya gibi bir gün geçirildi.

Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (GESOS), duygu yüklü bir etkinliğe imza attı, engelli çocuklara 23 Nisan sürprizi yaptı. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Eğitim Uygulama Okulu’nun engelli öğrencileri, kampüste konuk edildi. İçlerinde yabancıların da yer aldığı üniversiteli ablaları ve ağabeyleri, onları masal kahramanları görünümünde karşıladı. Hep birlikte şarkılar söylendi, danslar edildi, yüzlerden gülücükler eksilmedi. Engelli çocukların el emeği göz nuru ürünleri de okullarının ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla satışa sunuldu.
Bayram sevincini doyasıya yaşayan engelli küçükleri Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Çevik, 23 Nisan ruhuna yakışır bir kutlamaya imza atan GESOS üyesi gençlere teşekkür etti, “Ulu Önder Atatürk’ün tüm çocuklara hediye ettiği bu bayramın mutluluğunu, engelli yavrularımızın yüzünde de görmek bizler için ayrı bir sevinç oldu. Hayatın önlerine çıkardığı engelleri bir bir aşarak, her günlerini bayram güzelliğinde ve neşesinde geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın