Kaf Sin Kaf’ta Rıza Tuyuran dönemi

PTT 1’inci Lig’de Ayhan Akman’ın 5-0’lık Altınordu bozgunundan sonra istifa etmesiyle Karşıyaka’da yönetimin tam yetkiyle takımın başına getirdiği alt yapı koordinatörü Rıza Tuyuran, 15 yıl sonra bir kez daha takımın başına geçti.
Yeşil kırmızılı formayı giydiği 1987-1992 yıllarında taraftarların “Altobelli” lakabını taktığı Tuyuran, Karşıyaka’ya 1999-2000 ve 2000-2001 sezonlarında teknik direktör olarak hizmet verdi. Malatyaspor, Bucaspor, Altınordu, Denizli Büyükşehir Belediyespor ve Aliağa’yı da çalıştıran teknik adam, 4 sezondur kulüpte altyapı koordinatörü olarak görev alıyor.

Ayhan Akman’ın belgesi yetersiz olduğu için 7 haftadır esame listesine ismi teknik direktör olarak yazılan Rıza Tuyuran, sezon sonuna kadar görevde kalacak. Tecrübeli teknik adamın yardımcılıklarını ise altyapı antrenörleri Murat Sır ve Ülken Durak yapacak.

Yıllardır kulübün içinde olduğunu, futbolcuları da yakından tanıdığını söyleyen Tuyuran, “Bu yüzden kendimi 15 yıl sonra dönmüş gibi hissetmiyorum. Son 6 haftaya play off barajının 4 puan gerisinde giriyoruz. Geçmişe bakmadan şansımızı kovalayacağız. Karşıyaka, hedefsiz olmaz. Vazgeçmek karakterimizde yok” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın