Karşıyaka’nın Filizleri’ne dev destek

Karsiyaka_8953Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan ve kısa sürede Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında gösterilen Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz – Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesine bir destek de iş dünyasından geldi. Üniversite öğrencilerine burs desteği sağlamak adına düzenlenen dayanışma yemeğine katılan 180 Karşıyakalı, yıl boyunca 5 üniversiteliye burs verecek.

İŞ DÜNYASI BULUŞTU

Gondol Restoran’da gerçekleşen gece, ESSİ Bostanlı’nın sahibi Müjgan Dastori ve ESPN Bostanlı’nın sahibi Ecem Payzin ve Saadet Payzin tarafından organize edildi. Gecede toplanan para ile 5 üniversite öğrencisine burs verileceği, sayının artması için de organizasyonun belirli aralıklarla tekrarlanacağı belirtildi. Dayanışma yemeğine Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özel, Bostanlı Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda iş adamı ve esnaf temsilcisi de katıldı.

HEDEF 400 ÜNİVERSİTELİ

Etkinlikte sağlanan destek ile birlikte, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’nden burs alan öğrenci sayısı 200’e ulaştı. Etkinlikte konuşan Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özel “Türkiye’ye örnek olan çok önemli bir projeyi hayata geçirdik. Sizlerin desteği, hevesimizi ve inancımızı artırıyor. Önümüzdeki eğitim dönemi içinde 400 üniversiteliye burs vermeyi hedefliyoruz” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

ESSİ Bostanlı’nın sahibi Müjgan Dastori ise “Böylesi anlamlı bir organizasyonda buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversite öğrencilerimizin eğitimine destek olmak, onlara zor günlerinde katkı sağlamak bizler için çok önemli. Bu proje, bizce de Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri. Katkı koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın