Karşıyaka Belediyesi Ege Rallisi’nde

Karsiyaka_9050Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi başladı. 2 gün sürecek olan ve 48 rallicinin kozlarını paylaşacağı dev organizasyonda, Karşıyaka Belediyesi de “Karşıyaka Rüzgârı” isimli araçla yarışa girdi.

KARŞIYAKA RÜZGÂRI

Alternatif spor dallarına verdiği önemle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, motor sporlarında da iddiasını ortaya koydu. Belediye, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi’ne, Sinan Özdil’in pilotluğunu yaptığı “Karşıyaka Rüzgârı” isimli araçla katıldı. Toplam 48 aracın yarışacağı Ege Rallisi iki gün sürecek.

“ALTERNATİF SPORU DESTEKLİYORUZ”

Ulusal statüde yapılan ve bu yıl 25’inci kez düzenlenen Ege Rallisi’nin Forum Bornova’daki startını ise Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar verdi. Başkan Akpınar “Karşıyaka Belediyesi olarak alternatif sporlara büyük önem veriyoruz. Motor sporlarına olan ilgiyi artırmak ve farkındalık yaratmak için de Ege Rallisi’nde yer almaya karar verdik. Sporu desteklemeli ve geliştirmeliyiz. Tüm yarışçılara başarılar diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın