Meyve ve Sebze sektörünün temsilcileri, Yunanistan’da buluşuyor

Türkiye’nin taze meyve ve sebze sektöründe üretim ve pazarlama yapan önemli firmaları Yunanistan’da düzenlenen Freskon Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı’nda diğer ülkeden gelen sektörler ile ilgili firmalarla bir araya geliyor.
HELEXPO Fuarcılık tarafından 23 – 25 Nisan tarihleri arasında Selanik’te düzenlenecek Freskon Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı’na meyve, sebze ithalat ve ihracatı yapan firmalar, Yunanistan ve Balkanlar’da bulunana süpermarket zincirleri, Nakliye ve Lojistik firmaları, Paketleme ve standardizasyon malzemeleri üreten firmalar ile sektörle doğrudan veya dolaylı olarak ticaret yapan çok sayıda firma katılacak.
Fuara, Yunanistan dışında Türkiye ile birlikte, tüm Balkan ülkeleri ve Arap ülkelerinden sektörle ilgili çok sayıda firmanın katılacağını söyleyen Freskon Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı Türkiye Temsilcisi Sema Aydın, “katılımcı firmalarımız, bu fuarda taze meyve ve sebze alanındaki yenilikleri ve yeni teknolojileri görme imkanı bulacak. Ayrıca, fuarda Türk firmaları Yunan firmalar dışında, uluslararası bir platformda kendi sektörleri ile ilgili görüşme ve anlaşma yaparak yeni pazarlara yönelebilecekler. Bu fuar, meyve ve sebze sektörünün gelişmesinde firmalarımıza, pozitif katkı sağlayacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın