BASKETBOL OSKARLARI DAĞITILIYOR

Basketbol Adamları Derneği (B.A.D.) “Geleneksel 10. Basketbol Oskarları” 6 Nisan 2014 Pazartesi günü İzmir’de sahiplerini bulacak.

Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak törene basketbol ve spor dünyasının ünlü isimleri de katılacak.
Basketbol Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avni Erboy “9 yıldan bu yana geleneksel olarak yapılan, sezon içinde başarılı olanlara verilen basketbol oskarlarının, ülkede basketbol adına en önemli ödül olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Basketbol dünyasına emeği geçenlerin manevi olarak ödüllendirmeyi amaçlayan, yarışma olmayıp basketbol ailesinin büyük jürisinin önerileri ile yönetim kurulumuz tarafından verilen Basketbol Oskarları ülkemizin branşındaki en prestijli ödülü olarak basketbol tarihimizde yerini aldı. Bunun için de çok mutluyuz” dedi.
100 kişilik Büyük Jüri tarafından 10. BAD Basketbol Oskarlarına laik görülen isimler şöyle:
Onur Ödülü: Akif Çağatay Kılıç (Gençlik ve Spor Bakanı)
BAD özel ödülleri: Mehmet Baykan (Spor Genel Müdürü), Turgay Demirel (TBF-FİBA Avrupa Başkanı), Prof. Dr. Uğur Erdener (TMOK Başkanı), Aziz Yıldırım (Fenerbahçe Başkanı),
Jüri Özel Ödülü: Metin Yıldırım
Yılın Erkek Basketbol Takımı: Pınar Karşıyaka Erkek Basketbol Takımı
Yılın Kadın Basketbol Takımı: Galatasaray Odea Bank Kadın Basketbol Takımı
Yılın Basketbolcusu: Sinan Güler (Galatasaray Liv Hospital)
Yılın Genç Basketbolcusu: Egemen Güven (Pınar Karşıyaka)
Yılın Basketbol Yöneticileri: Serkan Ergüven (Bostanlıspor Basketbol), Ahmet Ülker (Fenerbahçe Ülker), Celal Arısan (TBF Genel Sekreteri)
Yılın Basketbol Antrenörü: Ufuk Sarıca (Pınar Karşıyaka)
Yılın Basketbol Yazarı: Mert Erboy (Habertürk Egeli Gazetesi Basketbol Yazarı)
Yılın Basketbol TV Programı: Hücum Faul (Ulusal Kanal)
Yılın Basketbol İnternet Sitesi: Basketfaul.com
Yılın Basketbol Sponsorları: Köfteci Ramiz, Türk Hava Yolları
Spora katkı ödülleri: Ahmet Diker (KSK eski Asbaşkanı), Aydın Atar (Gazeteci), Ali Osman Tatlısu (Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir il Müdürü), Ayhan Özgümüş (TBF Ligler Koordinatörü), A.Selçuk Sert (Denizspor Başkanı, İZVAK Başkan Vekili), Bülent Ulukan (Gazeteci), Faruk Gönen (BasketboL Adamı), Muzaffer Tuğsavul (Migros AŞ Ege Bölge Koordinatörü), Ufuk Merde (Akhisarspor eski asbaşkanı), Yılmaz Coşkun (Gazeteci)

Bir Cevap Yazın