MÜZİK CAMİASI SIRADIŞI BİR SANATÇI PROFİLİ İLE TANIŞIYOR…

DSC_4656+++bİlk-Orta ve Lise eğitimini Almanya’da tamamladı.ABD’de Siyaset Bilim bölümünden mezun olduktan sonra Almanya- Düsseldorf’da Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans programını tamamladı.AB hibe projeler konusunda uzmanlaşarak daha çok sosyal projeleri hayata geçirdi.

8 yaşından itibaren müzikle ilgilenmeye başladı.Çocukluk yıllarının yurtdışında geçmesi sebebiyle daha çok Türk gecelerinde sahneye çıkmaya başladı. Konservatuarda müzik eğitimi alma isteği ailesi tarafından destek görmedi. Ancak bu engel Metin’i müzikten koparmadığı gibi daha da kamçıladı.Akademik eğitimlerini bitirip Türkiye’ye döndükten sonra artık kendi kararlarını kendi verebilecek olgunluğa ulaşması ile birlikte profesyonel müzik çalışmalarına başladı.

Türk Müzik sektörünün kurumsallaşmış Müzisyen ailesi Şenyaylar ile biraraya gelerek Müzik kariyerini planlamaya karar verdi.Erdinç,Reşat ve Özcan Şenyaylar kardeşlerin bilgi ve birikiminden faydalanarak ilk albümünün çalışmalarını tamamladı.
Müzik hayatına hiçbir ticari kaygı gütmeden “Sanatı Sanat için yapma” felsefesi ve toplumsal sorumluluk alanındaki eksiklikleri projelendirme fikri ile yürütmeyi hedeflediğini her fırsatta dile getirdi.

Metin önümüzdeki günlerde tüm dijital platformlarda,sosyal mecralarda ve müzik marketlerde müzikseverlerle buluşmayı bekliyor.
Metin, İstanbul’un 5 yıldızlı otellerinden The Plaza’da ayda bir “A La Turca – Arabesque Night” konsepti ile Sky Bar sahnesinde müzikseverlere buluşuyor.

Bir Cevap Yazın