Gamzeli Park açıldı

Karsiyaka_0227LÖSEMİ ile mücadelenin simge ismi haline gelen ve Mart ayı başında yaşama veda eden Gamze Akbaş’ın adı, Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen parka verildi. Açılışın, oğlu Atakan’ın doğum gününe denk gelmesi ise duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Başkan Akpınar “Gamze’nin diğer adı mücadeledir. Oğlu Atakan da artık Karşıyaka’ya emanettir” dedi.

DUYGUSAL TÖREN
Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki Gamze Akbaş Parkı’nda gerçekleştirilen törene Gamze Akbaş’ın oğlu Atakan, eşi Emrah, anne Sema Canseven, baba İbrahim Canseven ve erkek kardeşi Ozan Canseven ile Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, muhtarlar, meclis üyeleri ve mahalle halkı da katıldı. Tören esnasında Gamze Akbaş anısına lokma dağıtıldı. Başkan Akpınar, açılışını yaptıkları parkta, Atakan ile tahterevalliye bindi. Gamze ve eşi Emrah Akbaş’ın iş arkadaşları da bu anlamlı açılışta aileyi yalnız bırakmadı. Ege Ordu Komutanı eşi Merih Mendi ve Ege Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı eşi Asuman Hakbilen de törene katılanlar arasındaydı.

MÜCADELENİN SİMGESİ
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Atakan’ın doğum gününü kutlayarak konuşmasına başladı. Gamze’nin tedavisi boyunca çocuğunu düşündüğünü ve ondan güç aldığını kaydeden Akpınar, “Gamze Akbaş’ın yaşam çığlığını karşılıksız bırakmayan 20 bine yakın vefalı, vicdanlı yurttaşımız kan vermek için sıraya girdi. Kendisi aramızdan ayrıldı ancak diğer hastalara umut olmayı başardı. Gamze Akbaş, bizim için artık sadece bir anne değildir. Gamze hanımın diğer adı mücadeledir” dedi.

“ATAKAN BİZE EMANET
Gamze Akbaş’ın vefatı üzerine Atakan’ın “Annem Atatürk’ün yanına gitti, iyi insanlar cennete gider” sözlerini de hatırlatan Başkan Akpınar “Atakan artık bize emanet. O iyi bir Atatürkçü ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, örnek bir yurttaş olacak” diye konuştu. Duygusal anlar yaşayan baba İbrahim Canseven ve anne Sema Canseven de herkese teşekkür etti. Başkan Akpınar aile üyelerine çiçek verdi.

Bir Cevap Yazın