Kent işçisi derin nefes aldı

Karsiyaka_5362Karşıyaka Belediye şirketi Kent AŞ’de çalışan ve ihale sürecinde işten çıkarılma endişesi yaşayan 163 nitelikli büro çalışanı önceki gün yapılan ihale ile rahat bir nefes aldı. Hiçbir firmanın katılmadığı ihale, Kent AŞ’de kaldı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Çalışanlarımızın huzuru ve gönül rahatlığı bizler için çok önemli. Şimdi iş ve hizmet üretme zamanı” dedi.

İHALEYİ KENT AŞ KAZANDI
Karşıyaka Belediye şirketi Kent AŞ, Mart ayında sona eren ve 163 personel ile 29 aracı kapsayan ihale nedeniyle sıkıntıya girmiş, ihaleyi farklı bir firmanın alma ihtimali, çalışanların işsiz kalma düşüncesini gündeme getirmişti. Belediye yönetiminin ve nitelikli büro çalışanlarının merakla beklediği ihale önceki gün (Pazartesi) gerçekleşti. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılan ihale toplantısına dışarıdan bir firma katılmayınca ihaleyi Kent AŞ kazandı.

163 PERSONEL RAHATLADI
İhalenin Kent AŞ’de kalması hem yönetimi hem çalışanları sevindirdi. Bu sayede 163 büro çalışanı da rahat bir nefes aldı. 4,5 yılı kapsayacak olan ihalenin 35,5 milyon liralık bir rakamı kapsadığı belirtildi. Başkan Akpınar ihale sonucunun kendilerini memnun ettiğini söyledi.

HİZMET ÜRETME ZAMANI
İhale süreçlerinin zaman zaman sancılı geçtiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çalışanlarımızın huzuru ve gönül rahatlığı bizler için çok önemli. İhale süreçleri zaman zaman sıkıntılara ve sancılara yol açabilir. Önemli olan sorun yaşamadan üstesinden gelmektir. Bu sonuç herkesi memnun etti. Şimdi iş ve hizmet üretme zamanı” dedi.

Bir Cevap Yazın