Facebook Messenger’a para gönderme özelliği geliyor

Messenger, arkadaş listenizdekilerle iletişim kurmanın en kolay yollarından biri ve yapılan açıklamaya göre Facebook’un mesajlaşma servisi yakında ilginç bir özellik daha kazanarak para transferine imkan tanıyacak.
Facebook Messenger hizmetinin faydalarını artırmaya yönelik atılan adım, ilk etapta Amerika’da uygulamaya konulacak ve para göndermek için basit bir yol sunacak. Yeni özellik Facebook tarafından açıklanırken ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda yapılan bildirim “önümüzdeki aylarda” şeklinde. Peki Facebook Messenger kullanılarak nasıl para gönderilebilecek?
Mesajlaşma platformunda, yeni eklenecek dolar butonuna tıklamanız, gelecek ekranda göndermek istediğiniz tutarı girip ardından da göndermeniz yeterli olacak. Bunun için her iki tarafın da önceden tanımlı banka hesap bilgilerinin girilmesi ise konunun kilit noktası. Ayrıca Touch ID, PIN numarası gibi güvenlik önlemleri ile birlikte kullanıma imkan tanınacak. Banka hesapları arasında transfer işleminin üç günü bulabileceği belirtilirken uygulamanın ABD ayağının ardından Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz bilinmiyor.
Facebook Messenger üzerinden sunulan bu hizmet, gerçekten de para göndermek için oldukça kolay bir yol olacağa benziyor.

Bir Cevap Yazın