Büyükşehir’den “en renkli” yarışma

s962652İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3. kez düzenlediği “Renklerle Doğal Yaşam Parkı” konulu resim yarışması için başvurular başladı. İki kategori halinde düzenlenen yarışmada dereceye giren ilk 3 eser sahibine, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen “ikisi bir arada” notebook hediye edilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocukların büyük ilgi gösterdiği “Renklerle Doğal Yaşam Parkı” konulu resim yarışmasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Çocukların, Doğal Yaşam Parkı’nda barınan 130’dan fazla türde hayvanı tanımalarını, onlara karşı hislerini, düşlerini paylaşmasına katkıda bulunmayı ve yaratıcıklarını ortaya koymalarını amaçlayan yarışmanın son başvuru tarihi 3 Nisan 2015 olarak belirlendi. Yarışma bu yıl 1.,2.,3.,4. sınıf öğrencileri ile 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde iki ayrı kategori halinde düzenlendi.

İkisi bir arada
Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gören Bulut, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Umur Türker, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Turan Enginoğlu, Ressam Mete Sezgin ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna’dan oluşan Seçici Kurul’un belirleyeceği ilk 50 eserin sahibine ödül olarak çeşitli hediyeler ve katılım belgesi verilecek. Her iki kategoride dereceye giren ilk 3 eser sahibi ise hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen ikisi bir arada notebookla ödüllendirilecek.

Bir Cevap Yazın