Bu mahallede seferberlik var

Karsiyaka_1129Karşıyaka’nın tüm sokaklarında çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, hizmet modelini ‘seferberliğe’ dönüştürdü. Belediye; her hafta farklı bir mahallede, tüm uygulayıcı müdürlüklerin katılımı ile aynı anda çalışma yapma, fiziki ve sosyal eksikleri tamamlama kararı aldı. İlk uygulama Aksoy’da yapıldı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Mahallelerdeki tüm eksikleri tamamlayacağız. Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

TEPEDEN TIRNAĞA HİZMET
Daha temiz, modern ve sağlıklı sokaklar yaratmak, mahallelerdeki fiziki ve sosyal tüm eksikleri tamamlamak isteyen Karşıyaka Belediyesi, yeni bir hizmet modeliyle çalışmalarını hızlandırdı. Uygulayıcı tüm müdürlükler ile her hafta aynı anda bir mahalleye girerek, o bölgedeki eksikleri tamamlama kararı alan belediye, ilk uygulamayı da Aksoy’da yaptı. 15 müdürlük, kendi alanları ile ilgili hizmet üretmek için seferberlik başlattı. Mahallenin altyapı sorunları giderildi, bozulan yol ve kaldırımları yenilendi. Sokaklar baştan sona temizlendi. Molozlar kaldırıldı. Oyun parklarındaki eksikler giderildi.

Karsiyaka_1166SÜREKLİ HALE GELECEK
Fiziki hizmetlerin yanı sıra, sosyal taleplere de el uzatıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşların sağlık kontrolleri yapıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de sahipsiz hayvanların aşılama ve kısırlaştırma işlemlerini yürüttü. Zabıta ekipleri kaldırım ve engelli yollarını işgal eden araçlara ceza yazarken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ise ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulundu. Ruhsatsız çalışan iş yerleri için bilgilendirme ve uyarı yapıldı. Mahallede tespit edilen riskli binaların da kontrolleri yapıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da Aksoy Mahallesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceledi. Hizmet seferberliğinin periyodik aralıklarla farklı mahallelerde süreceği belirtildi.

“TÜM EKSİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamızın sağlıklı büyümesi ve sorunların çözümü için hem altyapının sağlıklı olması hem de sosyal ve kültürel hizmetlerin eksiksiz olması gerekiyor. Bundan sonra mahallelerimize aynı anda girip tüm sorunları bir kerede çözeceğiz. Sonuçta biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin fertleri de bu kentte yaşarken mutlu olmalı. Biz küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmaya devam edeceğiz. Bundan sonra Karşıyaka’da hizmet gitmeyen sokak kalmayacak” dedi.

Bir Cevap Yazın