17’nci Kuruluş Yıldönümü Armağanı: “Bir Şehirde Yaşamak”

MikoCafe01Kıbrıs Şehitleri Can Yücel Sokağı’nın sanat mekanı Miko Cafe, 17’inci kuruluş yıldönümünde İzmir kültür-sanat hayatına bir imza daha attı. İzmir’in seçkin simalarının katılımı ile gerçekleşen kuruluş yıldönümü kokteylinin konuklarına; 17 fotoğraf sanatçısı ve 17 şairin birer eserine yer verilen “Bir Şehirde Yaşamak” adlı kitap hediye edildi. 17’inci kuruluş yıldönümü için 501 adet basılan ve İzmir fotoğrafları ile İzmir şiirlerinin yer aldığı kitap, kokteyle katılan konukların beğenisini kazandı.

Miko Cafe’nin 17’nci yılı onuruna düzenlenen kokteyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Musa Çam, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Thedore Tsakiris, İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri, konsoloslar, çok sayıda sanatçı ve sanatseverler katıldı.
Miko Cafe sahibi Cenap Türksavaş, kuruluşlarından bu güne geçen 17 yılı geride bırakırken, birçok anı biriktirdiklerini belirterek, 18’inci yıllarında daha güzel anlar yaşamayı dilediklerini söyledi.

Türksavaş, “18’inci yıla kanat çırpan Miko Cafe olarak her zaman Ege kültürüne, kent kültürüne sahip çıkmayı misyon edindik. Şunu dedik: “Kentlerde kültür cafelerden yayılır. Bizim gibi işletmeler kültürüne sahip çıkarsa, kentimiz daha güzel, daha renkli olur. Elbette biz yalnız değiliz, İzmir sevdalısı sanatçı dostlarımızla, birlikte hareket ediyoruz. 17’inci kuruluş yıldönümümüzde 17 fotoğraf sanatçısı ve 17 şair dostumuzla, İzmir’e bir armağan hazırladık. “Bir Şehirde Yaşamak” adlı kitabımız ile İzmir’de yaşama biraz romantik dokunuşlar yaptık. Beğenildiğini umuyorum” dedi.

Kentlerin değerlerine sahip çıkmasının önemine değinen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise, kültürün, sanatın ve tarihin korunması gerektiğini belirterek, “Kentleri ayakta tutan mekanların yaşatılması gerekiyor. Miko İzmir için önemli bir değer ve bu değeri 17 yıldır yaşatanlara teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından “Bir Şehirde Yaşamak” adlı kitaba eserleri ile katkı koyan sanatçılar, konuklara kitabı imzaladılar.

KİMLERİN ESERLERİ VAR
Alahattin Kanlıoğlu, Arzu Filiz Güngör, Asım Öztürk, Asuman Susam, Aykut Uslutekin, Birol Üzmez, Celal Bayak, Erdinç Ereeş, Erdinç Özdemir, Erol Özdayı, Fergun Özelli, Gözde Yenipazarlı, Haluk Işık, Hasan Topal, Hidayet Karakuş, Hikmet Çetinkaya, Hüseyin Peker, Hüseyin Yurttaş, İlknur Baltacı, Kasım Türksavaş, Leyla Onomay, Mehmet Yasa, Mert Rüstem, Nail Uygur, Nilay İşlek, Semih Çelenk, Tahir Ün, Tayfun Kocaman, Tuğrul Keskin, Ünal Ersözlü, Veysel Çolak, Yalçın Çıdamlı, Yaşar Aksoy, Yusuf Alper, Yusuf Tuvi, Yücelay Sal.

Bir Cevap Yazın