Tiyatro Kumpanyası Mart ayında iki oyunuyla İzmir’de!

CanTürk edebiyatının usta şairleri Can Yücel ve Orhan Veli, İzmirlilerle buluşuyor! Tiyatro Kumpanyası’nın ses getiren oyunlarından “Can” 4 Mart Çarşamba, “Ben Orhan Veli” 5 Mart Perşembe günü sahnelenecek.

Tiyatro Kumpanyası’nın Türk edebiyatının usta şairi Can Yücel’in hayatını anlattığı “Can” 4 Mart Çarşamba günü saat 20.30’da Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Kemal Kocatürk’ün yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlendiği “Can”, Türkiye’nin en önemli şairlerinden Can Yücel’i, kendi dizeleri ve hayat öyküsüyle yeniden ölümsüzleştirirken, aynı zamanda Türkiye’nin son 40 yılda yaşadığı sosyo-politik değişimlere de ışık tutuyor. 2011 yılında ilk kez sahneye konan, Türk tiyatrosunun önemli ustası Genco Erkal tarafından Can Yücel şiirlerinden uyarlanarak hazırlanan “Can” oyunu, seyircileri sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Türk resminin desen virtüözlerinden biri olan Mehmet Güleryüz’ün video-desenleri ve Ayça Kocatürk’ün müzikleri eşliğinde sahneye aktarılan oyun, yalın bir sahne düzenine ve özgün bir anlatıma sahip. Oyunun çevre düzeni Sırrı Topraktepe tarafından yapılırken, ışık tasarımını Aslı Atasoy yürütüyor.

Hiç bilinmeyenleriyle Orhan Veli
Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan “Ben Orhan Veli” oyunu da 5 Mart Perşembe günü saat 20.30’da Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol alacağı oyun, Ayça Kocatürk’ün birbirinden güzel besteleriyle Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirecek. Dekor ve kostümün Sırrı Topraktepe’ye ait olduğu oyunda ışık ise Aslı Atasoy’a ait.

Oyunun biletleri, Biletix’ten ve oyunun gösterimde olduğu tiyatro gişelerinden temin edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın