Karşıyaka sokaklarına estetik dokunuş

Karsiyaka_9563Kültürel ve sosyal projelerin yanı sıra altyapı yatırımlarına da ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, iki ay içinde, kentin farklı noktalarındaki 24 bin metre karelik alanda parke taşlarını ve su kanaletlerini yeniledi. Altyapı malzemelerini şantiyede üreten belediye, bu sayede maliyeti de düşürdü.

SOKAKLAR YENİLENİYOR!
2015 yılı bütçesini 187 milyon lira olarak belirleyen ve en büyük payı altyapı çalışmalarına ayıran Karşıyaka Belediyesi, 15 yaşını dolduran ve kullanımı olanaksız hale gelen kaldırım taşlarını değiştirmeye başladı. Su taşkınlarını önlemek adına su kanaletlerini ve ızgaraları da yenileyen belediye ekipleri, Ocak ve Şubat ayları içinde, kentin farklı noktalarında toplam 24 bin metrekarelik parke taşı döşedi. 30 bin metrekarelik alanda ise su kanaleti ve ızgara değişimi yapıldı.

ARALIKSIZ SÜRECEK
Altyapı çalışmaları için Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde 6’şar kişilik 2 ekip oluşturuldu. Çalışmaların aralıksız olarak yıl sonuna kadar devam edeceği ve bu süreçte yaklaşık 200 bin metrekarelik alanın yenilenmiş olacağı belirtildi.

HEDEF: DAHA MODERN KARŞIYAKA
Karşıyaka’yı daha yaşanabilir ve modern hale getirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Sokaklarımızı daha da güzelleştirmek ve çağdaş bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve öneriler doğrultusunda daha güzel, daha modern, huzurlu bir Karşıyaka bizim öncelikli görevimiz. Bunun için de gece gündüz demeden, aralıksız olarak, hep aynı azim ve kararlılıkla çalışacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın