Karantinalı Despina büyüledi

Karsiyaka_0813Kültürel ve sanatsal etkinliklerde hız kesmeyen Karşıyaka Belediyesi, sevilen müzikal Karantinalı Despina’yı Karşıyakalılarla buluşturdu. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinlikte, ünlü kantocu Nurhan Damcıoğlu’nun performansı salonu dolduranları büyüledi.

DANS DOLU GECE

Yazar ve siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu tarafından kaleme alınan, Genel Sanat Yönetmenliği’ni Kenan Gökkaya’nın yaptığı Karantinalı Despina Müzikali, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Attila İlhan’ın “Bir gül takıp da sevdalı her gece saçlarına; çıktı mı deprem sanırdın Kara Kız Kantosu’na…” dizelerinden ilham alınarak oyunlaştırılan müzikal, Karşıyakalılara görsel bir şölen yaşattı. Yaklaşık bin kişinin izlediği etkinlik iki saat sürdü.

DAMCIOĞLU’DAN MÜTHİŞ PERFORMANS

Karşıyaka Belediyesi’nin kültür etkinlikleri çerçevesinde sergilenen müzikalde Turkish Brass Ensemble Orkestrası da sahne aldı. Ünlü Türk kantocusu, ses, sinema ve tiyatro sanatçısı Nurhan Damcıoğlu da gecede solist olarak yer aldı. Damcıoğlu’nun müthiş performansı, salonda bulunanlarca ayakta alkışlandı. Gecede ayrıca tango, vals gösterileri ile Türkçe ve Rumca şarkılar da sunuldu.

Bir Cevap Yazın