Karşıyaka’nın Filizleri’ne STK’lardan tam destek

Karsiyaka_0602Karşıyaka Belediyesi’nin Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projesi’ne bir destek de sivil toplum kuruluşlarından geldi. Damlacık Lions Kulübü ve Yalı Mahalle Merkezi gönüllüleri ile bazı sivil toplum kuruluşları 4 üniversiteliye burs vermek için dayanışma yemeği düzenledi.
YEMEĞİN GELİRİ ÖĞRENCİLERE
Gondol Restorant’ta düzenlenen etkinliğe Damlacık Lions Kulübü Başkanı Ayşe Uğurlu, üyeler, Yalı Mahalle Merkezi gönüllü kadınları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı yaklaşık 150 kişi katıldı. Dayanışma ve yardımlaşma yemeğinden elde edilen gelirle 4 üniversite öğrencisine burs verileceği belirtildi. Etkinlikte ayrıca, tanınan şarkıcı Mikrop Hikmet, Ersin Kuşkanat, Fatma İşcan, Şahin Meral, Atacan Ozan ve Şirret Bacı da sahne aldı. Gün sonunda hep bir ağızdan 10’ncu Yıl Marşı söylendi.
“GÜZEL BİR GELECEK BIRAKACAĞIZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Her apartmanın bir üniversiteliye burs vermesi, geleceğimiz için iyi bireyler yetiştirmemiz anlamına gelir. Karşıyakalılar bunu daha da geliştirdi ve artık sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, taksi durakları, meslek odaları da ihtiyaç sahibi üniversitelilere burs veriyor. Ülkemizdeki en büyük sorun eğitim. Torunlarımıza bırakacağımız güzel bir gelecek, maldan mülkten daha yararlı olacaktır. Bunun için çalışıyoruz. Sizlerin burslarıyla okuyan öğrencilerden biri mutlaka bu ilçeyi, bu kenti ve bu ülkeyi yönetecek. O zaman ne kadar faydalı bir iş yaptığımızı daha iyi göreceğiz” dedi.
“DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Damlacık Lions Kulübü Başkanı Ayşe Uğurlu da Karşıyaka Belediyesi’nin Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projesi’nin eğitime büyük katkı sağladığını söyledi. Kulüp olarak eğitime önem verdiklerinin altını çizen Uğurlu, desteklerinin süreceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın