BOSTANLISPOR HALTER VE JUDO ŞUBELERİ KURUYOR

Türkiye ‘nin en önemli amatör spor kulüplerinden birisi olan Bostanlıspor 23 tescilli branşına 2 yeni branş ekleme kararı aldı.

İzmir’de kaybolmaya yüz tutan halter branşıyla, gençlerin sevdiği judo sporunu ayrı ayrı şubeler halinde açacak olan Bostanlıspor, 2 spor branşının tescil işlemlerini de başlattı.
Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, gençlerin her türlü talep ve isteklerine cevap verebilecek bir spor kulübü olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “İzmir’de, özellikle de Karşıyaka’da ilkleri yaratan ve yaşatan bir gençlik spor kulübü olmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Bize gelen talep doğrultusunda sor branşlarında faaliyet gösteriyoruz. Halter sporu şu anda Karşıyaka’mızda ne yazık ki yapılmıyor. Bu nedenle branşlaşma ve bu spordan kopan gençleri, eski şampiyonları bir araya getirmek istedik. Şubenin başına da halter antrenörü Ali … getirdik. Judoda da bir talep var. Bunu değerlendireceğiz. Bu konuda bize judo milli takım antrenörü Mesut Kapan yardımcı oluyor. Yerel yönetimler üzerine düşeni yapıyor. Tek sorunumuz salon. Bunu da en kısa zamanda çözeceğimizi ümit ediyorum. İzmir Milletvekillerinden de bu konuda yardım bekliyoruz. Önümüzde bir seçim var. Bu nedenle konuların askıya alınmasından korkuyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın