BARİSTA İLK ALBÜMÜYLE BÜYÜLÜYOR!

Barista CD Kapak 1500x1500-2Hayattan Süzülüp Gelen Hikâyelerin Albümü: ‘DayDream’

 En sıradan hallerimize bile yön veren fakat farkında olmadığımız, olmaya korktuğumuz derinliğimiz… Hayat, aşk ve kayıplar… Barista’nın müziği benliğimizi dış dünyamız ile birleştiren yolları bulmak üzere kurgulandı. Birçoğumuzun, DayDream’in her notasında, içinde yaşattığı ortak duygularla karşılaşacağı kesin!..

 BARİSTA’nın ilk albümü ‘DayDream’, Türkiye’yi en iyi alternatif müzisyenler ile tanıştıran We Play aracılığı ile kısa bir süre önce, başta D&R ve Mephisto olmak üzere Türkiye’nin önde gelen tüm müzik marketlerinde yerini aldı.

Blues ve rock melodilerinin hâkim olduğu iki CD’den oluşan albümde ‘DayDream’, ‘Hero’, ‘Never Too Late’, ‘Pain’, ‘Heartful Tune For N.’, ‘In A While’, ‘Devotedly’, ‘Run And Hide’, ‘Blues Before Sunrise’, ‘Hear Me’, ‘In My Room’, ‘Blue Thing ve The Void’dan oluşan 13 İngilizce şarkının yanı sıra ‘Haydan Gelen’, ‘Ayna ve Hayalin’ adını taşıyan üç Türkçe şarkı da yer alıyor.

DayDream Farkı;

  • DayDream’deki tüm şarkı sözleri grubun kurucusu Bahadır Eryılmaz tarafından kaleme alındı.
  • Gerçek seslerin peşinde olan BARİSTA, albüm kayıtları için analog sistemleri tercih ederken Rhodes, Hammond B3 ve Wurlitzer’leri içeren tuşlular ile birlikte tamamen canlı gitar, davul, yaylı ve nefesli çalgı grupları ve vokaller kullandı.
  • Emeği Geçenler: Albüme Özgür Hazar, Damien Hall, Ian Barnson, Noah Peters, Kylee Swenson ve Crystal Howell’ın da içinde olduğu toplam 32 müzisyen emek verdi.
  • Her şarkı ruhuna uygun farklı bir vokalist tarafından seslendirildi.
  • Kayıtların bir kısmı BARİSTA’nın İstanbul’daki kendi stüdyosunda, bir kısmı ise Los Angeles’ta tamamlandı ve San Francisco’da SSL Analog sistemde mikslendi.
  • Albüm kapak deseni grubun kurucusu Bahadır Eryılmaz tarafından yaratıldı; kapağı Deniz Üçok hazırladı.
  • Albüm öncesi havayı koklamak üzere Haziran 2014’te, 72 kanaldan oluşan ilk single’ı ‘Dreams’ yayınlandı.
  • Bu çeşitlilik içinde BARİSTA’nın öne çıkan müzikal tavrı ‘içten gerçeklik’. Sade ezgiler etrafında kurgulanan parçalar, albüme emek veren tüm müzisyenleri bu tavırda buluşturdu.
  • DayDream’ rüyasının gerçekleşmesiyle birlikte BARİSTA’nın Facebook sayfasındaki takipçileri 45 bini aştı.

 

Video Klip, albümün üç numaralı şarkısı ‘Never Too Late’e çekildi. Klibin yönetmenliğini Volkan Hiçyılmaz, görüntü yönetmenliğini ise Taner Tokgöz üstlendi. Canon HD kamera ile yapılan çekimler iki gün sürdü. Görüntülerde Bahadır Eryılmaz’a Brezilya’nın ünlü iç mankeni Andressa Claas eşlik etti. 

BARİSTA Hakkında

Bahadır Eryılmaz tarafından 2010 yılı Aralık ayında kurulan BARİSTA, sade ezgiler ve gerçek seslerin peşinde, rock ve blues müzik yaparak uzun bir yolculuğa çıkan ve tüm orkestra elemanları yerli bir grup. İlk şarkısı ‘Dreams’, 2014 yılının Haziran ayında yayınlandı.

2014 yılının sonlarına doğru yayınlanan ‘DayDream’ adlı albümleri ise yaşanmışlıkları, hayatı, aşkı ve kayıpları anlatıyor.

Kadıköy’de küçük bir stüdyoda temelleri atılan, çekirdek kadrosu dört kişiden oluşan grupta, davul ve vokal Bahadır Eryılmaz’a bas gitarda Selim Aydın, solo gitarda Eray Polat ve ritim gitarda ise BARİSTA’nın kuruluşunda da yer alan Evren Arkman eşlik etti.

BARİSTA, şarkı ve enstrümanlardaki dinamizmi ve doku uyumunu sağlamak adına farklı enstrümanlarda farklı solistler ile çalışmayı tercih ediyor.

 

BARİSTA’nın DayDream adını taşıyan ilk albüm şarkılarını www.baristabeat.com

Spotify Barista – Daydream

iTunes  https://itunes.apple.com/us/album/daydream/id941989037
Deezer  http://www.deezer.com/album/9172811

TTNET Müzik https://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Daydream/333948

Turkcell Müzik http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr/#!/album/–/daydream/ODg5MTc2MTcwNzgy/–/sarkilar/karisik üzerinden keyifle dinleyebilir, dijital olarak satın alabilirsiniz!

www.baristabeat.com

Bir Cevap Yazın