IF Wedding Fashion İzmir, Atıl Kutoğlu’nun gala gecesiyle başladı

s310136Avrupa’nın en büyük gelinlik, damatlık ve abiye fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir, Türkiye’nin uluslararası üne sahip modacısı Atıl Kutoğlu’nun çarpıcı gala gecesiyle başladı. Yerli ve yabancı 25 mankenin yer aldığı defileyi Prenses Camilla ile Prenses Nilüfer Sultan da izledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – 9. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın galası, uluslararası moda platformundaki gururumuz Atıl Kutoğlu tarafından gerçekleştirildi. Geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu evsahipliği yaptı.
Atıl Kutoğlu, ‘Winds of Elegance’ İlkbahar/Yaz ’15 ve ‘Sonbahar/Kış ’15/16’ya İlk Bakış koleksiyonuyla İzmir’dekimoda severlerle ilk kez buluştu. Kutoğlu, izleyenleri hayran bırakan bir defileye imza attı.

Ünlü mankenler ve prensesler vardı
Kültürpark 5 No’lu Hol’de, Uğurkan Erez Ajans koreografisinde düzenlenen defilede, aralarında yabancı mankenler Ivana Gebel, Marylise Larunsi, Samantha Rolka, NadjaSejranic, Truee Alıma ve Mercedes Wallisch ile Türkiye podyumlarının aranılan isimlerinden Özge Ulusoy, Yüksel Ak ve Merve Büyüksaraç’ın yer aldığı toplam 25 kişilik manken kadrosu yer aldı.
Viyana ve Londra’da yaşayan Prenses Camilla von Habsburg ile 31’inci Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecit’in Cenevre’de yaşayan torununun torunu Prenses Nilüfer Sultan da onur konuğu olarak katıldı.

Hem sade hem çarpıcı
İlkbahar/Yaz ’15 koleksiyonunda Atıl Kutoğlu, “etnik lüks”le çarpıcı bir sadeliği buluşturuyor. Bu kez koleksiyonu için ilham kaynakları geometri, mimari çizgiler, modern sanat ve Akdeniz. Keskin hatlar, vücudu saran siluetler, minimalist çizgiler kreasyonlarda dikkat çekiyor. Farklı tekniklerle özel dokunan kumaşlar arasından ipek-organze ve ipek-şifon öne çıkıyor. Akdeniz’in sıcak renklerinin yanısıra, pastel tonlar da koleksiyonda yer alıyor.
‘Sonbahar/Kış ’15/16 sezonuna ön bakış’ koleksiyonundaysa Kutoğlu sade bir lüksle, zamansız şıklığı buluşturuyor. Tulumlar, derin dekolteler, güçlü omuzlar, hem mini hem de uzun etek boyları koleksiyona damga vuran parçalar ve detaylar. Keskin siluetler, Türk ve Osmanlı kültürlerinden referanslar, son derece modern ve sade çizgilere dönüşerek koleksiyonda yer alıyor. Gece giysilerindeki modern parıltı, zaman zaman 1970’leri bazen de fütüristik bir etkileşimi çağrıştırıyor.
4 – 7 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen fuarın 174 katılımcısı bulunuyor. İzmir Uluslararası Fuar Alanı, Kültürpark’ta, 25 bin metrekare alan üzerinde gerçekleşen fuarda; gelinlik, damatlık ve abiye giyim ürünleri sergileniyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Bir Cevap Yazın