4 ayda 20 bin kişi tiyatro izledi

Karsiyaka_4001Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, geçen Ekim ayından bu yana 20 bin kişiye ücretsiz tiyatro izleme imkanı sundu. Belediye Tiyatrosu tarafından çocuklara ve yetişkinlere özel olarak sergilenen 4 farklı sezon oyunu, Nisan ayı sonuna kadar sahnede olacak.

YETENEKLİ KADRO

Tiyatroseverlerin 19 yıldır ilgiyle takip ettiği Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 2014 – 2015 sezonunun ilk 4 ayında 20 bin izleyici rakamını aştı. Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar önderliğindeki ekip; bu sezon sahneye koydukları ‘Kadın Sığınağı, ‘Oyunun Oyunu’, ‘Tembel Karınca Çiçi’ ve ‘Çizmeli Kedi’ oyunlarıyla hem çocukların hem de yetişkinlerin büyük beğenisini kazandı. Yaşları 10 ile 45 arasında değişen toplam 64 kişilik yetenekli oyuncu kadrosuyla sahnelenen oyunlar; rejisinden dekor tasarımına, müziklerinden kostümlere kadar her ayrıntısıyla tam not aldı.

ÜCRETSİZ, DAVETİYELİ

Tiyatro sezonunun başladığı Ekim 2014’ten bu yana her hafta sergilenen 4 oyun, sömestre arasının ardından Nisan ayı sonuna kadar tiyatroseverler ile buluşmaya devam edecek. Yetişkin oyunlarından ‘Kadın Sığınağı’ her cuma; ‘Oyunun Oyunu’ ise her cumartesi saat 20.00’de Ziya Gökalp Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilecek. Geçen sezon ‘En İyi Yapım’ ödülünü kazanan çocuk oyunu ‘Çizmeli Kedi’ her cumartesi saat 14.00’te Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde, ‘Tembel Karınca Çiçi’ de yine saat 14.00’te Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde olacak. Ücretsiz davetiyelerle izlenebilen oyunlarla ilişkin detaylı bilgi, Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden (399 40 84) ve Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nden (366 44 59) alınabilecek.

REKOR YENİLENECEK

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun 2013 – 2014 sezonunda sahnelediği oyunlarla 30 bin izleyiciye ulaşarak kendi rekorunu kırdığını hatırlatan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Başarılı tiyatro ekibimiz, bu sezon Ahmet Piriştina Kültür Merkezimizde de oyunlarını sahnelemeye başladı. Her oyunda salonları dolduran ve şimdiden 20 bin izleyici rakamına ulaşan tiyatrocularımız, sezon sonunda kendi izleyici rekorlarını da aşmış olacak. Her dalda kaliteli ve ücretsiz kültür – sanat etkinliklerini Karşıyakalılar ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın