Geleceğin şampiyonları Karşıyaka’da yetişiyor

Karsiyaka_4873 Karsiyaka_4791Çeşitli etkinliklerle, çocukları ve gençleri spora yönlendiren Karşıyaka Belediyesi, sömestre tatilini de kaçırmadı. İlçedeki amatör spor kulüplerinin katıldığı turnuva sonucunda, Karşıyaka’nın en iyi penaltıcısı ve en iyi kalecisi seçildi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, spora yönlendirmek önemli. Bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

100 SPORCU KATILDI
Hasan Türker Futbol Sahası’nda gerçekleşen turnuvaya Karşıyaka’daki amatör spor kulüplerinin seçtiği –bay/bayan- penaltıcı ve kaleciler katıldı. 100 sporcunun yarıştığı turnuva çekişmeli anlara sahne oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen turnuvanın, önümüzdeki yıllarda gelenekselleşeceği ve genç sporculara yeteneklerini sergileme fırsatı verileceği belirtildi. Dereceye giren sporculara ödül olarak forma ve katılım belgeleri verildi. Başkan Akpınar da attığı penaltıları gole çevirince, keyifli anlar yaşandı.

SPOR KENTİ KARŞIYAKA
Karşıyaka’nın bir spor kenti olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 7’den 70’e tüm bireylerin spor yapması için çalıştıklarını söyledi. Başkan Akpınar “Kentimizi sporda daha ileriye taşımak için sporun her alanında faaliyetlerde bulunuyoruz. Sadece popüler sporlar değil, tüm branşlarda da iddialıyız. Bu turnuvadan yetişen sporcular da ileride Karşıyaka’ya ve Karşıyaka Spor Kulübüne hizmet edecek. Eminim Karşıyaka, spor alanında siz gençler sayesinde daha güzel günler yaşayacak” dedi.

TURNUVA DERECELERİ

Erkekler
U-11 Kategorisi
Şampiyon Takım: DENİZ F.K.
Kaleci: Ferdal Şimşir
Oyuncu: Emirhan Güdücü

U-12 KategoriSİ
Şampiyon Takım: DENİZSPOR
Kaleci: Serhat Çağıl
Oyuncu: Ege Kırali

U-13 Kategorisi
Şampiyon Takım: DENİZSPOR
Kaleci: Serhat Çağıl
Oyuncu: Ege Kırali

U-14 Kategorisi
Şampiyon Takım: DENİZ F.K.
Kaleci: Arda Ertaş
Oyuncu: Volkan Kayhan

U-15 Kategorisi
Şampiyon Takım: DENİZSPOR
Kaleci: Ege Tekeşin
Oyuncu: Talat Batuhan Bulut

U-16 Kategorisi
Şampiyon Takım: KARŞIYAKA BELEDİYESPOR
Kaleci: Savaş Karaman
Oyuncu: Yamaç Aytekin

U-17 Kategorisi
Şampiyon Takım: NERGİZSPOR
Kaleci: Ali Arslan
Oyuncu: Fatih Tokmak

Kadınlar
BESEMSPOR (Turnuvaya kadın takımı olarak sadece BESEMSPOR katıldı)
U-13
Oyuncu: Yaren Cüneyt
U-15
Oyuncu: Damla Tarkan
U-17
Oyuncu: Başak Yerli

Bir Cevap Yazın