RENKLİ KALEMLER GAZETESİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU!

RENKLI+KALEMLER++1Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile TEGV etkinlik noktalarında 8 yıldır sürdürülen “Okuyorum Oynuyorum” programı kapsamında hayata geçirilen Renkli Kalemler Projesi’nin 2. dönem çalışmaları, “Renkli Kalemler” gazetesinin okuyucuyla buluşmasıyla tamamlandı.

Ankara, İzmir ve Gaziantep’teki TEGV Eğitim Parklarında yürütülen projenin İzmir ayağında medyanın usta isimleri Ferruh Altun, Gila Benmayor ve Hakan Güldağ ve çocuklara koçluk yaptılar. Toplam 12 hafta süren eğitim ve hazırlık sürecinin ardından, manşet haberinden fotoğrafına kadar çocukların imzasını taşıyan Renkli Kalemler gazetesinde, çevreden ekonomiye birçok konuya değiniliyor.
“Kireç Yiyoruz” haberi manşet oldu
Renkli Kalemler gazetesinin İzmir baskısında çocuklar peynir üretiminin hangi koşullarda olması ile ilgili haber çalışmasını manşete taşındı. Manşetin haricinde “İzmirlinin Sevdası:Boyoz”, “Sergi Bahane Oyuncaklar Şahane!”, “İzmir’in Gözbebeği Saat Kulesi”, KSK 102 Yaşında” gibi başlıklar da gazetede yer aldı.
TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkı’nda 21 Ocak Çarşamba günü usta kalemlerle son kez bir araya gelen çocuklar geçirdikleri 12 haftalık eğitim süresindeki deneyimlerini koçları ile paylaşma imkânı buldu. Hazırlıklar sonrası çıkardıkları gazeteleri okuyucuyla buluşturmanın heyecanını yaşayan genç gazeteciler, başarılarını şenlik ile de kutlayarak keyifli saatler yaşadılar.
Aynı anda 3 farklı şehirde yürütülen projenin 2. dönem çalışmalarında yer alan Günseli Özen Ocakoğlu TEGV Ankara Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda, Nermin Bezmen, Özlem Yüzak ve Beyza Özel ise TEGV Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı’nda çocuklarla buluşarak onların sevinç ve heyecanlarına ortak oldu.

Çocuklara birçok beceri kazandırmanın yanı sıra geleceğin gazetecilerinin yetişmesine de katkı sağlayacak proje, önümüzdeki öğretim dönemlerinde Türkiye’nin farklı illerinde bulunan TEGV Eğitim Parkları’nda devam edecek.

Bir Cevap Yazın