Minik sporculara eşofman dağıtıldı

Karsiyaka_2388Çocuk ve gençlerin sportif faaliyetlere yönelmesi için destekleyici çalışmalar yapan Karşıyaka Belediyesi, belediyenin spor okullarında eğitim gören bin minik sporcuya eşofman takımı hediye etti. Başkan Akpınar “Yeni nesillerin spor yaparak büyümesi için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

ŞÖLEN GİBİ BULUŞMA
Çocuk ve gençlere farklı branşlarda spor yapma imkanı sunan Karşıyaka Belediyesi, Belediyespor bünyesinde eğitim gören bin öğrencisine eşofman takımı dağıttı. Basketbol, voleybol, futbol, jimnastik ve judo branşlarındaki spor okullarına devam eden 4 – 17 yaş arası sporcular, Mavişehir Spor Salonu’nda düzenlenen törenle hediyelerini teslim aldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın da katıldığı ve minik sporculara hediyelerini takdim ettiği buluşma, şölen havasında geçti.

BİLGİSAYARDA DEĞİL SAHADA
Sağlıklı nesillerin sporla yetişeceğine inandığını belirten Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızın hem sosyal hem de fiziki gelişimi için sportif faaliyetlere büyük önem veriyoruz, destekliyoruz. Çocuklarımızın arkadaşlık ilişkilerini sosyal medya üzerinden değil, spor yaparken kurmalarını istiyoruz. Judoyu, tekvandoyu, jimnastiği, futbolu bilgisayarda değil, sahada oynama imkanı sunuyoruz. Sadece profesyonel spor anlayışıyla hareket etmiyoruz. Alternatif sporları özendiriyoruz. Yeni şampiyonlarımızı da bu evlatlarımızın arasından çıkaracağız. Hem başarılı sporcular hem devlet adamları, belediye başkanları yetiştireceğiz” dedi.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYORLAR
Küçük yaştaki spor tutkunlarına farklı branşlarda eğitim imkanı sunan Karşıyaka Belediyespor, geride kalan 10 aylık süreçte onlarca başarıya imza attı. Okçuluk branşında başarıdan başarıya koşan Ecem Cansu Coşkun Dünya Şampiyonluğu elde etti. Coşkun, Okçuluk Federasyonu tarafından da Dünyada Yılın Sporcusu adayı gösterildi. Para- Tekwando’da mücadele eden Turan Erdoğan da Dünya 3’üncüsü olarak göğsümüzü kabarttı.

Bir Cevap Yazın