Savaş Özerdem Karşıyaka’da ölümsüzleşiyor

Karsiyaka savas ozerdemKarşıyaka Belediyesi, ilçenin simge isimlerinden olan ve geçtiğimiz yıl vefat eden Savaş Özerdem’in ismini, Donanmacı Mahallesi’ndeki 1704 sokakta yaşatacak. Özerdem için düzenlenecek tören, vefatının yıl dönümünde, Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşecek. Özerdem, gün içinde farklı etkinliklerle de anılacak.

SEVENLERİ KATILACAK
Karşıyaka’ya sporun yanı sıra, eğitim ve sanat alanında da hizmet veren Özerdem’in isminin ölümsüzleşeceği törene CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir spor dünyasının önde gelen isimleri ve sevenleri katılacak.

ÖZERDEM KİMDİR?
Ortaokulu Karşıyaka’da, liseyi ise İzmir Ticaret Lisesi’nde okuyan Savaş Özerdem, meslek hayatına babası tarafından Karşıyaka’da kurulmuş olan Karşıyaka Özel Erdem Koleji’nde eğitimci olarak başladı. Uzun yıllar Karşıyaka Spor Kulübü’nde çeşitli görevlerde bulunan Özerdem, renklerine gönül verdiği kulübünde Asbaşkanlık ve Tenis Şubesi Başkanlığı gibi önemli görevlerde de bulundu. Özerdem aynı zamanda 1912 Karşıyaka Derneği’nin kurucuları arasında da yer aldı.

Bir Cevap Yazın