İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ZÜBEYDE HANIM HUZUREVİ KONSERİ

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü TSM Korosu, Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi’nde “YEDİDEN YETMİŞE MÜZİKLE SAĞLIK PROJESİ” kapsamında, bir konser verdi. Yaşlılar, Türk Sanat Müziği’nin şifa veren tınıları ile şarkılara eşlik ettiler, oynadılar, adeta zamanda sağlıklı bir yolculuk yaptılar, gençleştiler.

“Yediden Yetmişe Müzikle Sağlık Projesi” kapsamındaki ikinci etkinlik olan Zübeyde Hanım Huzurevi Konseri’ne Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Huzurevi Müdürü Gülçin Halatçı,muhtarlar, sağlık çalışanları ile huzurevi sakinleri katıldılar. Ayrıca İşaret Dili Çevirmen ve Eğiticileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Gürbulak da konsere katılarak, söylenen şarkıların sözlerini işaret diline çevirdi.

“Sizlerle bir araya gelmek için fırsatlar kolluyoruz.”

İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, açılış konuşmasında, “çok kıymetli, ablalarım, ablalarım, sizlerle müzikle bir araya gelelim dedik biz Sağlık Müdürlüğüyüz. Doktoruz. Geçen sene Narlıdere Huzurevi’ndeki ablalarımızla ağabeylerimizle bir araya geldiğimizde fizik tedavi alanında bir şeyler yapalım, yatakta yatarken hangi hareketleri yapabiliriz, bunları çalışalım dedik. Şöyle bir talep geldi; bir ablamız dedi ki, ya siz bunları anlatacağınıza bize şarkı söyleyin.” Biz de karar verdik hem bunu yapacağız, hem onu yapacağız. Sizlerle bir araya gelmek için fırsatlar kolluyoruz… Sizi seviyoruz sayıyoruz. Koromuz, doktor, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, eczacı, diş hekimi pek çok sağlık çalışanından oluşuyor. Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarız, keyifli vakit geçirirsiniz,” dedi.

“Rüya Gibi Her Hatıran”

Birbirinden güzel parçaların kimi zaman neşelendirdiği, kimi zaman hüzünlendirdiği konserde yaşlılar koroya eşlik ettiler. Zaman zaman da sahneye çıkıp oynadılar.

Konserin ardından Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Huzurevi Müdürü Gülçin Halatçı, Zübeyde Hanım Huzurevi’nde kalan yaşlılarla birlikte pasta kestiler.

Bir Cevap Yazın