Mor ve ötesi ile Şebnem Ferah, Arena’da Darüşşafaka için sahne aldı

darussafaka (2) darussafaka (3)1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri ortaokul 1. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimiyle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka’nın yararına mor ve ötesi ile Şebnem Ferah, 6 Aralık Cumartesi günü sahne aldı.

Darüşşafaka’ya katkı sağlamak isteyen hayırsever birey ve kurumların destek olduğu konser binlerce müzikseverin katılımıyla gerçekleşti.

Gecede müzikseverlere seslenen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, ilk kez İzmir’de gençlere yönelik bir konser düzenlemekten ötürü büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Fırat Tekin, müzikleriyle Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonuna güç katan mor ve ötesi ile Şebnem Ferah’a birer teşekkür plaketi takdim etti.

Her çocuğun kaliteli bir eğitimi hak ettiğine inananları buluşturan konserin tüm geliri, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.

Ege’nin incisi İzmir’de büyümeyi ve ikinci okulunu açmayı hedefleyen Darüşşafaka Cemiyeti, 2008’den bu yana İzmir Urla’daki rezidansında ileri yaştaki bağışçılarına sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam sunarak ileri yaş bakımında da hizmet veriyor.

Rock müziğin sevilen iki ismini Darüşşafakalı öğrenciler için İzmir’de bir araya getiren konser, aynı zamanda Darüşşafaka’nın İzmir’de gerçekleştirdiği ilk bağış konseri oldu.

Darüşşafaka 151 yıldır eğitimle yaşamları değiştiriyor

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklarımıza kaliteli ve çağdaş eğitim olanağı tanıyor ve onların düşünen, sorgulayan, çevrelerine ve ülkelerine karşı sorumlu, aydın bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyor. Bugün Türkiye’nin dört bir köşesinden, sınavla seçilen 1.000’e yakın çocuğumuz, Darüşşafaka’da ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı ve İngilizce eğitim görüyor. Darüşşafaka Cemiyeti bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğu günden bu yana, hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların bağışlarıyla varlığını sürdürüyor. Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim, barınma, beslenme, kıyafet, sağlık, kitap, kültürel aktiviteler, cep harçlığı gibi yaşam giderleri ve aynı zamanda üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarına sağlanan burslar da dahil olmak üzere tüm giderler, hayırseverlerin, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurum ve şirketlerin destekleriyle karşılanıyor.

Bir Cevap Yazın