Mor ve ötesi ile Şebnem Ferah, Darüşşafaka için İzmir Arena’da sahne alıyor

1415720229_mor_ve___tesi_____ebnem_Ferah_Dar______afaka___zmir_Konseri_6_Aral__k1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri ortaokul 1. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimiyle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka Cemiyeti yararına 6 Aralık Cumartesi akşamı mor ve ötesi ile Şebnem Ferah, İzmir Arena’da sürpriz bir buluşma gerçekleştiriyor. En güzel şarkıların, daha fazla öğrenciye eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için söyleneceği özel gecenin biletleri, Biletix aracılığıyla 50 ve 60 TL’den satışa sunuluyor. Darüşşafaka’ya bir miktar daha fazla katkı sağlamak isteyen hayırsever birey ve kurumlar ise ayrıca, 100 TL bedel karşılığında teberrulu biletlerini Darüşşafaka Cemiyeti’nden temin edebilir.

Darüşşafaka Cemiyeti, Ege’nin incisi İzmir’de büyüme ve ikinci okulunu açma hedefi çerçevesinde, bu yıl ilk defa İzmir’de bir bağış konseri düzenliyor. İzmirli müziksever ve hayırseverlerden büyük ilgi görmesi beklenen konserin geliri, daha fazla öğrencinin geleceğini kaliteli eğitimle aydınlatmak ve İzmir’de açılması planlanan ikinci Darüşşafaka için kaynak yaratmak için kullanılacak. Darüşşafaka Cemiyeti, 2008’den bu yana İzmir Urla’daki Rezidansında ileri yaştaki bağışçılarına sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam sunarak ileri yaş bakımında da hizmet veriyor.

Konsere bilet alan müzikseverler, her şeyden önemlisi, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna güç katacak ve Cemiyeti, İzmir’de okul açma hedefine bir adım daha yaklaştıracak.

Darüşşafaka 151 yıldır eğitimle yaşamları değiştiriyor

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklarımıza kaliteli ve çağdaş eğitim olanağı tanıyor ve onların düşünen, sorgulayan, çevrelerine ve ülkelerine karşı sorumlu, aydın bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyor. Bugün Türkiye’nin dört bir köşesinden, sınavla seçilen 1.000’e yakın çocuğumuz, Darüşşafaka’da ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı ve İngilizce eğitim görüyor. Darüşşafaka Cemiyeti bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğu günden bu yana, hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların bağışlarıyla varlığını sürdürüyor. Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim, barınma, beslenme, kıyafet, sağlık, kitap, kültürel aktiviteler, cep harçlığı gibi yaşam giderleri ve aynı zamanda üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarına sağlanan burslar da dahil olmak üzere tüm giderler, hayırseverlerin, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurum ve şirketlerin destekleriyle karşılanıyor.

Bir Cevap Yazın