Bostanlıspor Basketbol Liglerinin yenilmeyen tek takımı

Türkiye Basketbol 3. Lig B Grubu lideri Bostanlıspor, hafta sonunda konuk ettiği Trakya Ünivesitesi Meriçspor’u 26 sayı farkla 84-58 mağlup ederek 5’te 5 yaptı.

Ligde 5.haftanın ardından Bostanlıspor, Türkiye Basketbol Ligi, 2. ve 3. Liglerde mücadele eden 58 takım arasında yenilmeyen tek takım olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Namağlup ünvanının yanı sıra yeşil kırmızılı ekip 5. hafta sonunda ligin en az sayı yiyen, en fazla sayı atan ekibi oldu.

Karşıyaka’nın güzide semti Bostanlı’nın adını taşıyan ve semt gençlerinin sahip çıktığı Bostanlıspor basketbol takımı geçen sezon Bölgesel Lig’de mücadele ederek 3. Lig’e yükselmişti. İlk yılında 2. Lig kapısından dönen ekibin şube başkanı Serkan Ergüven, “ünvanlarımızı taşıyarak 2. Lige yükselmek istiyoruz” dedi. Karşıyaka Sevdası, mahalle aşkı ile takımlarına sahip çıktıklarını ifade eden Ergüven, şöyle devam etti: “Malzemecisinden baş antrenörüne, şube yönetiminden kulüp başkanına kadar inanmış bir ekibiz. Karşıyakalı gençlerle inandığımız yolun sonu zafer olacak.”

Bostanlıspor ligin 6.haftasında Bandırma deplasmanında Banvit’in pilot takımı Bandırma Kırmızı ile 23 Kasım Pazar günü saat 13:30’da karşılaşacak.

Bir Cevap Yazın