En güzel şarkılar Atatürk için

Karsiyaka_0044Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 76’ncı ölüm yıl dönümü nedeniyle, hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, Atatürk’ü Anma Özel Konseri düzenledi. Ata’nın sevdiği şarkıların da söylendiği konsere, Karşıyakalılar yoğun ilgi gösterdi.

SALON DOLDU TAŞTI
Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’ndeki konsere Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Zehra Akpınar ile birlikte katıldı. Salonun tamamı dolarken, Devlet Opera ve Bale Sanatçıları Beril El, Zeynep Halvaşi, Aykut Çınar, Mehmet Yılmaz ve Tuğçe Özaytekin’in performansları ve seslendirilen şarkılar beğeni topladı. Konserin ilk bölümünde aryalar ile napoliten şarkılar seslendirildi. İkinci bölümde ise Atatürk’ün en sevdiği şarkılar ve yöresel türkülere yer verildi. Başkan Akpınar da salonda bulunanlarla birlikte sahnedekilere eşlik etti.

CUMHURİYETİN DEĞERİ ARTTI
Sanatçılara çiçek takdim eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “10 Kasım tarihi, bir yasın yıl dönümü değildir. 10 Kasım tarihi, Atatürk ve Cumhuriyet kazanımlarını sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günüdür. Barışın, dostluğun, kardeşliğin, insanlığın çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu günümüzde, Atatürk’ün ve en büyük eserim dediği Cumhuriyetin değeri daha da artmıştır” dedi.

SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ
Başkan Akpınar “Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı eserleri ve Cumhuriyeti gelecek kuşaklara taşımak bizlerin en büyük görevidir. Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan ve dinlenmeden bu yolda kararlılıkla yürüyeceğimizden kimsenin de şüphesi olmasın. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için, demokrasimizi ülkenin her bir santimetresine yaymak için, özgürlük için, kardeşlik için mücadele etmeye söz veriyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın