Bu meze elden ele yayılıyor!

RuloKalamarEğlence hayatının trendlerini belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras, yeni mekanı Elde Meze ile yeme-içme sektöründe yine bir ilke imza attı. Türk mutfağının en güzel mezelerini dünya mutfağından katılan yorumlarla zenginleştiren Elde Meze, Asmalımescitte lezzet avcılarının ilk durağı olacak.

Özgür Aras ve ortağı Ogün Canayın Mezenin Pop Hali sloganıyla açtıkları yeni dükkanları Elde Meze bildiğimiz mezelere katılan yeni yorumları ve lokmalık sunumlarıyla gece hayatı öncesinde karnını doyurmak ve eğlenceye erken saatlerde başlamak isteyenler için farklı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Elde Mezenin en büyük farklarından biri mezelerin tabakta değil elde sunulması. Farklı unlardan harmanlanıp; zeytin, ceviz gibi ek malzemelerle zenginleştirilen leziz ekmek dilimleri üzerinde servis edilen mezeler; taptaze ekmeklerle mükemmel bir uyum yakalıyor.

Mekana adını veren elde yemek elbette zorunlu değil. Sadece parmaklarınızla yemenin hem ortamı samimileştirdiğine hem de lezzeti artırdığına inanıyor mekanın işletmecileri… Tıpkı parmaklarınızı yiyeceksiniz deyişinde olduğu gibi… Çünkü Elde Mezenin tüm tatları, tam da bu deyiş kadar gerçek ve samimi…

MEZENİN EN İYİ ARKADAŞLARINA ÖZEL MENÜLER

Mezenin en iyi arkadaşı rakıdır, rakınınki de meze… Burası kesin. Ancak Elde Mezenin biralık ve şaraplık menülerine de göz gezdirmekte fayda var. Mezeyi sadece rakıyla tatmak istemeyenler için özel hazırlanan biralık ve şaraplık menülerinin damaklarda ve zihinlerde yeni ikililer yaratacağına şimdiden kesin gözüyle bakılıyor Elde Mezede….

KALAMAR DOLMASI KEÇİ PEYNİRLİ EKMEĞE KARŞI !!!
Elde Mezenin özgün tatlarından bir kaç örnek verelim : Özel sosunda kızartılan kum midyesi, hiç bir yerde yiyemeyeceğiniz bebek kalamar dolması, yufkaya sarılı karides… Burnunuza şimdiden enfes kokular geldi değil mi? Siz daha yoğun unlu ekmek üzeri şakşukayı denemediniz!!! Ya da keçi peyniri kullanılarak yapılan ekmeğin üzerindeki nefis humus söyleyelim size; efsane acılı ezme de bizden olsun!

MENÜSÜ KADAR MÜZİĞİ DE ZENGİN MEKAN
İstanbul gece hayatının en gözde lokasyonlarından Asmalımescitte yer alan Elde Mezenin mutfağı kadar repertuarı da zengin. Birbirinden farklı mezelerin baş döndürücü lezzetlerinin yanında eşlik edenler ise dilerseniz Şebnem Ferah, dilerseniz Zeki Müren… Bir bakmışsınız Müslüm Gürsesle efkarlanmış bir bakmışsınız Jülide Özçelikle rüyalara dalmışsınız…
Kısacası, şimdi hemen bu gece, ya da hafta içi haftasonu istediğiniz zaman; en güzel gecelerin güzel yemeklerle başladığını bilen eğlenceli insanlar için Elde Meze, sizi değişik bir meze deneyimi yaşamaya davetlisiniz!
Bizden söylemesi, Elde Mezede her şey çok lezzetli!!!

Bir Cevap Yazın