Opera’da muhteşem başlangıç

Karsiyaka_9978Karşıyaka’da sanatın merkezi haline gelen Opera ve Tiyatro Sahnesi, muhteşem bir konserle yeni sezona ‘merhaba’ dedi. Dünyaca ünlü Türk sanatçılar keman virtüözü Cihat Aşkın ve piyanist Toros Can’ın müzik ziyafeti Karşıyakalıların büyük ilgisi ile karşılaştı. Salonu dolduran bine yakın sanatsever, sanatçıları ayakta alkışladı.
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçı ve sanat topluluklarını ağırlayan Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi, yeni konser sezonuna oldukça iddialı bir başlangıç yaptı. Uluslararası üne sahip başarılı Türk sanatçılar keman virtüözü Cihat Aşkın ve piyanist Toros Can’ın müzikseverler ile buluştuğu açılış konseri Karşıyakalı sanatseverlerden büyük ilgi gördü. İkili konserde sanatçılar; Bach, Prokofiev, Dvorak’tan, Kemani Serkis Efendi’ye uzanan geniş bir repertuvarla seyirci karşısına çıktı. İzleyenlere tam anlamıyla müzik ziyafeti sunan Aşkın ve Can; geceyi alkışlarla tamamladı.
Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatrosu, bu konser sezonunda da yurt içi ve yurt dışından birçok solist ve grubu müzikseverler ile buluşturmaya devam edecek.

EKİM AYINDA NELER VAR
• 23 Ekim 2014 Perşembe Bugün): Can Çakmur Piyano Resitali, 20.00
• 25 Ekim 2014 Cumartesi: Angela Ahıskal (soprano) – Tayfun İlhan (piyano) Şan Konseri, 20.00
• 28 Ekim 2014 Salı: Golden Horn Brass Beşlisi – Nefesli Sazlar Konseri, 20.00
• 31 Ekim 2014 Cuma: Cumhuriyet Özel Konseri: Oğuzhan Balcı (Şef)
Evren Işık (Soprano), Caner Akın (Tenor), Altuğ Dilmaç (Baritone), Tevfik Rodos (Bas)
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası
İzmir Sanat Çok Sesli Korosu

Bir Cevap Yazın