Bir Tıkla Binlerce Antika

husran_akillioglu_toplanti hokka_takimiTürkiye’nin ilk müzayede oteli Sesil Otel ve İzmir’in ilk müzayede Evi Sesil Müzayede Evi’nin kurucusu Hüsran Akıllıoğlu, sanat alanındaki bilgi birikimini sattimsattim.com.tr ile internet dünyasına taşıyor.

Antika severlerin zaman ve mekândan bağımsız antika eserlere ulaşımını sağlamak amacıyla hayata geçen sattimsattim.com.tr ile binlerce esere artık sadece bir tık ile ulaşılabilecek.

2007 yılında Alaçatı’da Türkiye’nin ilk müzayede oteli Sesil Otel’i ve ardından 2012 yılında da İzmir’in 8.500 yıllık tarihinde kurulan ilk Müzayede Evi Sesil Müzayede Evi’nin kurucusu Hüsran Akıllıoğlu, bundan böyle antika severleri sattimsattim.com.tr üzerinden binlerce eserle buluşturacak.

Antika meraklıları Sattimsattim.com.tr’de çeşitli dönemlere ait Türkiye’den ve yurtdışından mücevherler, saatler, haçlar, takılar, takı kutularının yanı sıra mobilyalar (ahşap dolap, masa, koltuk, ahşap sandık, dresuar, içki setleri, halı vb.) biblolar, piyano, çay takımları, lambalar, aynalar, avizeler, tablolar ve porselen takımlarına ulaşabilecekler. Ayrıca çeşitli cam objeler ve oyuncaklar da meraklılarına sunulacak. Her ay düzenli olarak online müzayedeler gerçekleştirilerek.

Bugüne dek birçok müzayedeye imza atan ve sitede antikaya dair her türlü bilgiye yer vererek sanat alanındaki derin bilgi birikimini bu mecraya aktaran Akıllıoğlu “Koleksiyon yapmak çok değerli bir hobidir. Sattimsattim.com.tr üzerinden aktaracağım deneyimlerimle koleksiyonun önemini ve duygusal açıdan sağladığı tatmini paylaşacağım. Site her çeşit antika ya da online müzayedenin yanı sıra bu alanda bir bilgilendirme platformu olacak. Ayrıca, antikaya erişimi kolaylaştırarak bu konuda farkındalığı artırmayı ve daha çok kitleye ulaşmayı hedefliyorum.” dedi.

Ayrıca Akıllıoğlu, “İtalya ve Çin gibi ülkelerde her yıl antika fuarları düzenleniyor ve bu fuarlar antika severler için yeni ufuklar açıyor. Türkiye gibi antika eser bakımından oldukça zengin bir ülkede bugüne dek böyle bir fuar hiç organize edilmedi. Türkiye antika piyasasında en fazla talebi 19. Yüzyıl Osmanlı dönemine ait eserler alırken, ikinci sırayı Cumhuriyet dönemine ait eserler alıyor. Bu anlamda sektörün büyüklüğü göz önünde bulundurulduğu takdirde, yapılacak böyle bir fuar hem Türk hem de yabancı antikacılar ve koleksiyonerler için önemli bir buluşma noktası olacaktır. Türkiye’yi uluslararası arenada müzayede ve antika konusunda bir marka haline getirecektir. Bunun yanı sıra sektörün en hızlı şekilde belli standartlara kavuşturulması ve bir çatı altında toplanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın