Size ‘Anne’ diyebilir miyim?

s711115 s964989İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Pet Show Fuarı’nda açtığı stant, bakımları ve aşıları yapılmış, kısırlaştırılmış sokak hayvanlarını sahiplenerek sıcak bir yuvaya kavuşturmak isteyen hayvan dostlarını bekliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, EFOR Fuarcılık tarafından 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında 17.si düzenlenen Pet Show Fuarı’nda stant açtı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’nün hizmetlerinin tanıtıldığı stantta en çok ilgiyi, geçici köpek bakımevlerindeki köpekler ile Veteriner İşleri Müdürlüğü kliniğinden gelen kediler çekiyor.

Bakım ve tedavileri yapılmış, aşıları tamamlanarak kısırlaştırılmış sokak hayvanlarının sahiplenilmesinin önemine değinen İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “İzmir’de çok sayıda hayvansever, bize başvurarak kendilerine can dostu ediniyor. Her yıl yaklaşık 1000 köpek bu şekilde sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Işıkkent barınağına Cumartesi günleri Kültürpark Lozan Kapısı önünden saat 13.00’te, Pazar günleri ise Karşıyaka iskelesi yanındaki anıt önünden saat 13.00’te araç kaldırıyoruz. Hayvanlarla güzel bir gün geçirmek, hatta sahiplenerek bu mutluluğu yaşamak isteyen herkese kapımız açık” bilgisini verdi.

Fuarda ayrıca, vatandaşlara Büyükşehir’in sokak hayvanlarına verilen hizmetlerle ilgili genel bilgilendirme yapılıyor; köpek sahipleri için halka açık yerlerde köpeklerini dolaştırırken çevreye vereceği zararların önlenmesi ve çevre bilincinin oluşturulması amacıyla parklara yerleştirilen atık poşetleri de tanıtılıyor.

Bir Cevap Yazın