Karşıyaka’da okullara yeni dönem makyajı

Karsiyaka_1107Çocukların 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına en iyi şartlarda başlamasını isteyen Karşıyaka Belediyesi, ilçedeki eğitim yuvalarını bakıma aldı. Genel tamirat işleri yapılan okullara yeni oyun üniteleri, banklar ve çöp kutuları da yerleştirildi. Boya- badana, korkuluk ve duvar bakımları yapıldı.

35 OKUL DAHİL OLDU
Karşıyaka Belediyesi tarafından yeni eğitim yılı öncesinde okul binalarındaki fiziki eksikliklerin giderilmesi amacıyla 35 okulda bakım, onarım ve tadilat çalışmaları gerçekleştirildi. Belediye ekipleri, öncelikle okulların gerekli bakım ve tamirat işlerini yaptı. Çocuk oyun alanlarına yeni oyun üniteleri monte edildi ve zemin kauçuk kaplandı. Okul bahçelerini de unutmayan belediye ekipleri ağaçları budadı, ot temizliği ve yeşillendirme çalışmaları yaptı, yeni çiçekler dikti.

DEVAM EDECEK
Okullardaki eskiyen banklar ve çöp kovaları da yenileriyle değiştirildi. Eğitim yuvalarının boya ve badana işlerinin yanı sıra, duvar ve merdiven tadilatları, korkuluk yenilemeleri ve bahçe asfaltı yamaları da tamamlandı. Eğitimciler ve velilerden gelen taleplerin de göz önüne alınmasıyla hayata geçirilen çalışmalar sonunda, okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi. Belediye ekiplerinin, bakım ve onarım çalışmalarını yıl içinde de devam ettireceği belirtildi.

HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Çocukların en iyi şartlarda ve özgürce yaşayabileceği bir kent yaratmak için çalıştıklarını vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımıza hizmet etme noktasında eğitime büyük önem veriyoruz. Geleceğin Karşıyakası’nı birlikte yaratacağımız çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması için belediye olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın