AMATÖRE CAN SUYU

Karsiyaka_0327Her branşta spora ve sporcuya yönelik önemli çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, alt liglerde ter dökerek ilçeyi temsil eden amatör spor kulüplerini de unutmadı. Yeni sezon öncesi kulüplerin malzeme eksiklerini gideren belediye, 17 kulübe, yaklaşık 100 bin liralık da maddi yardımda bulundu. Başkan Akpınar “Her alanda spora destek vereceğiz” dedi.

DESTEK ÇEKLERİ DAĞITILDI
Yeni sezon öncesi amatör spor kulüplerine maddi ve ayni yardım yapma kararı alan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka Arena’da kulüp temsilcileri ile biraraya geldi. Eksikler ve önerilerin konuşulduğu toplantıda, amatör spor kulüplerine yaklaşık 100 bin lira tutarında maddi destek çekleri dağıtıldı. Kulüplerin malzeme eksiklerinin de belediye tarafından karşılanacağı, amatör sporun her anlamda destekleneceği belirtildi. Ayrıca, kulüplerin tamamının Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) yatırmak zorunda oldukları 460 liralık lig katılım payının da belediye tarafından ödeneceği belirtildi.

“HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”
Karşıyaka’da sporun her branşıyla ilgilenen, sporu seven çok geniş bir kesim olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ”Spor yapan kitleyi daha da artırmak gerekiyor. Özellikle gençleri spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamalıyız. Bu noktada amatör kulüplerimize çok önemli bir rol düşüyor. Belediye olarak amatör spor kulüpleriyle işbirliği içinde olmak ve desteklemek gibi asli bir görevimiz olduğuna inanıyoruz. Amatör kulüplerin ne kadar zor şartlarda ayakta durduğunu da biliyoruz. Destek olmak için var gücümüzle çalışacağız, maddi manevi yasaların bize verdiği imkanlar dahilinde yanınızda olacağız. Karşıyaka’yı spor kenti olarak markalaştıracağız. Spor yapmak isteyen Karşıyaka’ya gelecek” dedi.

SPORCU FABRİKASIYIZ
Başkan Akpınar, “Karşıyaka’nın Karşıyaka Spor Kulübü gibi 102 yıllık tarihi olan bir takımı var. Böyle bir kulübün altyapısı olan 20 tane amatör spor kulübü hiçbir yerde yok. Çok yetenekli gençlerimiz amatör kulüplerde yetişiyor. Böyle sporcu fabrikası olan ilçede başarı sorunu yaşanmamalı. Ciddi bir işbirliği ile sorunları aşacağımızdan eminim. Dayanışmayı sistematik hale getirirsek sportif başarıyı da çok kısa sürede yakalarız” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın