‘BARIŞ GÜNÜ’NE COŞKULU KUTLAMA

Karsiyaka_0239 Karsiyaka_0167Karşıyakalılar, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Zuhal Olcay’ın konseri ve Ataol Behramoğlu’nun şiirleriyle, şölen havasında kutladı. Karşıyaka Belediyesi tarafından Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda, ücretsiz olarak düzenlenen konser ve şiir dinletisini yaklaşık 10 bin kişi izledi.

BEHRAMOĞLU BÜYÜLEDİ
Her yaştan vatandaşın büyük ilgi gösterdiği etkinlikte ilk olarak ünlü şair Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin barış şiirleri okudu. Karşıyaka’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Behramoğlu, alanda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattı. Behramoğlu yaptığı konuşmada “Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar’ın babası Kenan Akpınar, Konya Ereğli’nin belediye başkanıydı. Bizim arkadaşımız, dostumuzdu ve çok yiğit, mert bir insandı. Şimdi de oğlunun belediye başkanı olduğu Karşıyaka’dayız. Burada olmaktan, şiirlerimi okumaktan çok mutluyum” dedi.

OLCAY’A BÜYÜK İLGİ
Şiir dinletisinin ardından sahneye, sevilen sanatçı Zuhal Olcay çıktı. En güzel aşk ve barış şarkılarını Karşıyakalılar için seslendiren Olcay, doyumsuz bir müzik ziyafetine imza attı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Olcay’ın barış için seslendirdiği şarkılara binlerce kişi eşlik etti. Gecenin sonunda, gökyüzüne beyaz güvercinler bırakıldı.

Bir Cevap Yazın