MESLEK EDİNDİRME VE HOBİ KURSLARI BAŞLIYOR

Karsiyaka_9945Karşıyakalıların yaz aylarını en iyi şekilde geçirebilmesi için birbirinden renkli etkinlik ve kurslara imza atan Karşıyaka Belediyesi, kış dönemi için de dopdolu bir program hazırladı. Çıraklık eğitiminden, yaşlı ve çocuk bakımına, dil öğrenmeye kadar 50’den fazla branşta açılacak meslek edindirme ve hobi kursları için kayıtlar başladı.

KUAFÖRLÜKTEN HALK DANSLARINA
Karşıyaka Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen kış dönemi kursları için Bülent Ecevit, İsmail Cem ve Ahmet Piriştina kültür merkezlerinde kayıtlar alınacak. Karşıyakalılar; aşçı ve pastacı çıraklığı, evde yaşlı ve çocuk bakımı, nakış gibi meslek edindirmeye yönelik eğitimlerin yanı sıra, ahşap boyama, resim, heykel, ebru, fotoğrafçılık ve halk dansları gibi onlarca hobi kursuna da kayıt yaptırabilecek. Kayıtların tamamlanmasının ardından, önümüzdeki haftalarda başlayacak olan kurslar için 362 77 57, 361 47 93 ve 361 60 19 numaralı telefonlardan bilgi alınabilecek.

KONSERVATUVAR KURSLARI
Ayrıca, Bahçelievler Katlı Pazaryeri’nde, kurdela ve Brezilya nakışı , resim, çini, tezhip-minyatür, kırkyama, fotoğrafçılık, aerobik-plates ve dikiş branşlarında ücretli olarak gerçekleştirilecek kurslar için de kayıtlar 15 Eylül’de başlayacak. Belediye Konservatuvarı’nın piyano, keman, gitar, bağlama, ud ve diksiyon kurslarına ise her ayın 25 ile 30’u arasında kayıt yaptırılabilecek.

İHTİYAÇ VE TALEBE GÖRE
Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hemşerilerimizin kış aylarında hem eğlenmeleri hem de mesleki eğitim alabilmeleri adına onlarca branşta kurslar açıyoruz. Bunların pek çoğu ücretsiz kurslar. Hem yeni bir meslek edinmek isteyenler hem de yeni bir beceri kazanmak isteyen vatandaşlarımız için pek çok alternatif oluşturduk. Kış aylarını dolu dolu geçirmek isteyen Karşıyakalılarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

İŞTE KIŞ DÖNEMİ KURSLARI:
Sıcak mutfak aşçılığı, soğuk mutfak aşçılığı, geleneksel türk el nakışı, dikiş, ebru, resim, takı tasarım, aerobik- plates, ingilizce1-2, drama, örgü, dekoratif ahşap süsleme, okuma-yazma, Aşçılık çırağı, pastacı çırağı, bilgisayar işletmenliği, saç bakımı ve yapımı (kuaförlük), el ve ayak bakımı, cilt bakımı ve temel makyaj, evde hasta ve yaşlı bakımı, işaret dili, dikiş, mefruşat, aikido, judo, tekvando, gitar, bağlama, Latin dansı, ritim, satranç, masa tenisi, aile eğitimi, ebru, Rusça, tel kırma, fotoğrafçılık, kurdela nakışı, çocuk bakımı, işaret dili, takı, iğne oyası, resim, mefruşat, aile eğitimi, Almanca, Fransızca, bağlama, fotoğrafçılık, kağıt heykel sanatı, ebru, halk oyunları.

Bir Cevap Yazın