KARŞIYAKA BELEDİYESİ DÜNYA SAHNESİNDE

Karsiyaka_2451 Karsiyaka_3708Sanatsal faaliyetlere hız veren Karşıyaka Belediyesi, dünya sahnesine çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü sanatçı Natalia Zandukeli Ulutaş’ın öncülüğünde, belediye bünyesinde kurulan Smyrna Koreografi Topluluğu, Bulgaristan’da gerçekleşecek 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’nda Türkiye’yi tek başına temsil edecek. Hedef ise dünya şampiyonluğu.

48 ÜLKEDEN 110 EKİP
Dünyanın sayılı koreografları arasında gösterilen Natalia Zandukeli Ulutaş’ın Karşıyaka Belediyesi bünyesinde kurduğu Smyrna Koreografi Topluluğu, 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’na (World Folk 2014) katılmak üzere Bulgaristan’a gidiyor. UNESCO ve Avrupa Parlamentosu tarafından desteklenen organizasyon, 25 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 48 ülkeden 110 ekibin dereceye girebilmek için mücadele edeceği şampiyonanın tek Türk ekibi, Smyrna Koreografi Topluluğu olacak. 8 – 17 yaş arası 35 dansçıdan oluşan Karşıyakalı ekip, gençlik ve karma kategorilerinde yarışacak.

İZLEYİCİLER DE OY VERECEK
Bu sene geçen yıllara oranla daha geniş kapsamlı olarak düzenlenen şampiyonanın jürisinde Rusya St Petersburg Dans Akademisi’nden profesörler, Bulgaristan Sofya Dans Akademisi bölüm başkanları ile sanat dünyasının tanınmış isimleri yer alacak. Şampiyonada yarışacak tüm grupların performansları, 52 uluslararası kablolu televizyon kanalı ve Avrupa’yı kapsayan 4 uydu televizyonunca canlı yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından izleyiciler de en beğendikleri ekiplere internet üzerinden oy verebilecek.

AKPINAR’A TEŞEKKÜR
Şampiyonaya çok iyi hazırlanan ve en iddialı ekiplerden biri olan Smyrna Koreografi Topluluğu, hem Karşıyaka ve İzmir’i hem de Türkiye’yi, şampiyonada tek başına temsil edecek. Dünya ve Avrupa çapında “En İyi Koreografi” ödülleri ve madalyaları bulunan Natalia Zandukeli Ulutaş, bu şampiyonadan da zaferle dönmek istediklerini belirterek, “Şampiyonaya katılabilmemiz için her türlü desteği sağlayan Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a çok teşekkür ediyorum. Ekip olarak özveriyle çalıştık, yüksek tempolu antrenmanlar yaptık. Karşıyaka ve İzmir’i, Türkiye’nin şampiyonadaki tek ekibi olarak en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın