KARŞIYAKALI MEMURA ZAM MÜJDESİ

Karsiyaka_4865 Karsiyaka_4833İş barışını sağlamak, çalışanların moral – motivasyonunu yükseltmek ve halka hizmette performansı artırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi ile Tüm-Bel-Sen arasında, belediyenin tüm memurlarını kapsayan Toplu Sözleşme imzalandı.

ULAŞIM VE CHECK-UP DESTEĞİ

İmzalanan Toplu Sözleşmeye göre; memur maaşlarına ek verilen 990 liralık sosyal denge tazminatı bin 105 liraya yükseltildi. Bu yıl ilk kez; tüm memurlara aylık 185 lira ulaşım yardımı yapılması, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın memurların izinli olması ve ayrıca tüm memurların, yılda bir kez, tam teşekküllü hastaneden check-up yapma hakkı kazanması da sözleşmede yer aldı. En düşük memur maaşı 3250 liraya, en yüksek memur maaşı ise 4800 liraya yükseldi.

“EMEĞİN HAKKINI VERİYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çalışan, emek veren herkesin, insanca yaşaması için mücadele ediyoruz. Emeğin en yüce değer olduğunu bilerek, memurlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, bu yılki Toplu İş Sözleşmemizi de imza aşamasına getirdik. Çalışanlarla sorun yaşamayan bir yönetim anlayışı sergilemeye devam edeceğiz. Bana güç ve moral veriyorsunuz. Sizlerden çok memnunum” dedi.

“KARŞIYAKA ÖRNEK OLMALI”

İmza törenine katılan Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ise “İlk defa bir belediye başkanının, personeline karşı bu kadar sıcak ve samimi olduğunu görüyorum. Sendikamız ve memur kardeşlerimiz adına onur duydum. Karşıyaka Belediyesi, diğer belediyelere de örnek olmalı” diye konuştu. İmza töreni sonrasında toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Bir Cevap Yazın