Karşıyaka Belediyesi’nde “böcek” skandalı

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın makamında yapılan konuşmaları dinlemeye yarayan ve ’böcek’ adıyla bilinen elektronik cihaz bulundu. Başkan Akpınar, “Telefonla ilgili bir sorunu çözmek isterken tesadüf eseri bulduk. Benim için sürpriz olmadı. Dokunmadım, muhafaza ediyorum. Belediyeyi yasalara bağlı olarak halkın mutluluğu için yönetiyorum. Bu nedenle korkum yok” dedi.

“Sürpriz olmadı”
Profesyonel şirket yetkililerinin aparatın dinleme cihazı içerdiğini tespit ettiğini belirten Akpınar şunları söyledi:
“Kimsenin farkına varamayacağı bir aparat içine yerleştirilmiş. Portatif. Her yere takılabilir. Böylece böcekle tanışmış oldum. Ancak sürpriz olmadı. Tahmin edebiliyorduk. Böceğe dokunmadım, muhafaza ediyorum. Çünkü ben bu odanın içerisinde Karşıyaka halkının haklarını savunmak için otuyorum. Annelerin, babaların çocukların daha refah içinde yaşaması için mücadele ediyorum. Her imzamı bireyin değil halkın bütününü mutlu edecek, daha iyi yaşam sağlamak için atıyorum. Beni dinleyebilirler de! Yasalarla yönetilen belediyeyi yasalara bağlı, halk için yönetirsen korkun olmaz. Bu nedenle korkum yok.”

İzmir’de geçen haziran ayında, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı odasında üçlü priz içine yerleştirilmiş böcek bulunmuştu.

Bir Cevap Yazın