“CUMHURİYET MAHALLESİ’Nİ BAŞTAN YARATACAĞIZ”

Karsiyaka_4106Cumhuriyet Mahallesi’nde halk buluşması düzenleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bölgedeki en büyük sorunun imar olduğunu ve bu sorunu çözmek için yeniden planlama yapacaklarını söyledi. Bölge halkının çıkarlarını koruduklarını belirten Başkan Akpınar “Attığım her imzada sizin hakkınızı koruyacağım. Bunu yapmazsam gelin yakama yapışın” dedi.

HAKAN ALKAR BEĞENİ TOPLADI
Karşıyaka’yı halkla birlikte yönetme sözü veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyet Mahallesi’nde halk buluşması düzenledi. Pazaryeri üzerinde gerçekleşen etkinliğe, iki bine yakın mahalleli katıldı. Öneri ve talepleri dinleyen Başkan Akpınar, bölgenin temel sorunları ile ilgili çözüm önerilerini de sıraladı. Toplantıya katılan bürokratlar da dile getirilen eksiklikler ile ilgili notlar aldı. Buluşma sonrasında düzenlenen Hakan Alkar konseri de mahalle halkı tarafından büyük beğeni topladı.

“50 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bürokratları ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte katıldığı Halk Buluşması’nda, çalışmaları ve projelerini anlattı, vatandaşların taleplerini dinledi. İmar sorunu konusunda yüreklere su serpen açıklamalar yapan Akpınar, vatandaşların hiçbir hak kaybına uğramasına izin vermeyeceklerini söyledi. Cumhuriyet Mahallesi’ni 50 yıl sonrasının nüfusunu dahi göz önünde bulundurarak yeniden planlayacaklarını anlatan Akpınar, gerekli izinleri almak için sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı.

“ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”
Başkan Akpınar “Cumhuriyet Mahallesi’ndeki en büyük sorunlardan biri imar sorunu. Geçmişte siyasetçilerin yaptığı yanlış düzenlemeler yüzünden bu noktaya gelinmiş. Biz bu sorunu çözmek için adımlar atıyoruz. Mücadeleyi bırakmayacağız. Mahalle sakinlerimizin daha rahat konutlarda yaşaması, çocuklarımızın daha güzel parklarda ve yeşil alanlarda oynaması için çalışmalarımız sürecek. Attığım her imzada, hakkınızı ve hukukunuzu koruyacağım. Sizi müteahhitlere kurban ettirmeyeceğim. Eğer sizin hakkınızı savunmazsam, gelin benim yakama yapışın. Ben birilerini daha fazla zengin etmek, kenti peşkeş çekmek için başkan olmadım. Bu bölgede yaşayan insanların daha mutlu, daha huzurlu, daha fazla refah içinde yaşaması için çalışacağım” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın