Karşıyaka semalarında UFO heyecanı!

karsiyaka_ufo (1)SiriusUFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’nin verdiği bilgiler Karşıyaka’da heyecan yarattı.

14 Temmuz 2014 Pazartesi günü saat 15:50 sularında İzmir’in Yamanlar bölgesinde gerçekleşen olayda bugüne kadar ki en yakın fotoğraflar elde edildi.  O gün, Yamanlar bölgesinde hazineye ait arazi tespiti ve fotoğraflaması yapan İzmir maliyesinde milli emlak bölümünde görevli memur Metin Mehmet Kaya, bir anda ortaya çıkan ve süratle hareket eden UFO’yu fotoğrafla görüntülemeyi başardı. Yaşanan bu önemli olay sırasında çekilen olağanüstü fotoğrafta; gökkuşağı renkleri yansıtan, gümüşi metalik renkte cismi bir UFO çok net bir biçimde görülmekte.

SiriusUFO tarafından yapılan inceleme sonunda, fotoğraf üzerinde özel filtre analizi ve programlarla yapılan piksel, gölge, ışık, kontrast, negatif… vb incelemede, değerlerin detaylı olarak incelenmesi ve analizi sonucu, fotoğraflanan cismin montaj olmadığı ve fotoğrafta hiçbir oynama yapılmadığı tespit edildi.
Ayrıca fotoğraftaki disk biçimindeki metalik cismin karakteristik özelliği; bir anda ortaya çıkması, formu, yapısı, hızı, manevrası, sessiz olması ve yerçekimini etkisiz kılan biçimde havada asılı durup, daha sonra hızla ortadan kaybolması hiçbir şekilde bilinen konvansiyonel araçlarla ve teknolojilerle uyuşmadığı tespit edildi.
Yapılan hertürlü teknik ve bilimsel analizler sonucunda, fotoğraflanan cismin “UFO” olduğu kesinlik kazandı.

Bir Cevap Yazın