“Garip bir telaş içindeler”

s662557 s395489İZSU’nun töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, birbirinden önemli mesajlar verdi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni karalamakla, çamur atmakla, manipülasyon yapmakla ve üstümüze topla tüfekle gelmekle hiçbir şey elde edemezsiniz, edemediniz, edemeyeceksiniz.”

“Bir tarafta kenti kalkındırmak için insanıyla beraber kol kola yürümeye devam edenler var, bir tarafta sadece kendisini kalkındırmaya ve çıkar sağlamaya çalışanlar var.”

“Metroda başladığımız işi yüzümüzün akıyla bitirdik. Bu işleri bilen, bir çok gecikmelerle iş yapan ve İzmir metrosu için ‘Bundan sonra bitse ne olur, bitmese ne olur’ diye konuşan bir eski bakan var. Bu yakışmıyor.”

“Bir milletvekilimiz, ‘dere yatağına stat yapılmaz’ diyor. Dereyi, dere yatağını, onun mesleği bilmez; İZSU bilir, jeoloji jeofizik mühendisleri bilir, inşaatçılar bilir. Mesele, kentin rantını yemek üzerine kurulan bir sistemin borazanlığını yapmaktan başka bir şey değildir. Onun ve bizim nasıl yoğurt yediğimizi dünya alem biliyor.”

“Ben bunlara üzülmüyorum, aksine beni kamçılıyor. Okuyorum ve doğru iş yaptığımızın, doğru yolda olduğumuzun farkına daha çok varıyorum ve tasdik ediyorum. Çünkü bir garip bir telaş içindeler.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, çok fonksiyonlu 45 adet araç ve iş makinesinin hizmete girmesi nedeniyle tören düzenledi. Karabağlar İZSU Kanal Daire Başkanlığı’nda düzenlenen törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in şu anda bir su sıkıntısı olmadığını ama gelecek yılların ne göstereceğinin iklim değişikliklerine bağlı olduğunu vurguladı. İklim şartlarının giderek suyun aleyhine geliştiğini kaydeden Başkan Kocaoğlu, “Küresel ısınmaya karşı hepimiz ağaç dikeceğiz, yeşillendireceğiz, suyu karada tutmaya çalışacağız ve tasarruf edeceğiz. Ayrıca tarım suyunda da vahşi sulamayı bırakıp damla sulamaya geçeceğiz. Yoksa İzmir, Ege ve Akdeniz bölgeleri başta olmak üzere bir su krizinin beklediğinin hepimiz bilincindeyiz” dedi.

Bir Cevap Yazın