“SİZ HAYAL EDİN BİZ YAPALIM”

Karsiyaka0465 Karsiyaka_0299Karşıyaka’yı halkla birlikte yönetmek için söz veren Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için ilk adımı attı. Vatandaşları yönetim sürecine dahil etmeyi hedefleyen belediye “Siz Hayal Edin, Biz Yapalım” projesini başlattı. Karşıyakalılar, yapılmasını istedikleri projeleri internet üzerinden belediyeye gönderecek ve ilgili birimler, önem sırasına göre projeleri hayata geçirecek.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN
Yerel seçimler öncesinde “Bu kenti birlikte yöneteceğiz” sloganıyla yola çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyakalıları da yönetim sürecine dahil etmek için ilk adımı attı. Vatandaşların, ilçe için hayal ettiği projeleri hayata geçirmek isteyen belediye “Siz Hayal Edin, Biz Yapalım” projesini başlattı. Belediyenin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan projeye göre, Karşıyakalılar, hayal ettikleri projeleri belediye ile paylaşacak. Yetkililer, önem sırasına koydukları projeleri yatırım planına alacak ve projenin hayata geçirilmesi sağlanacak.

BİR AYDA 100 PROJE
Projeye büyük ilgi gösteren vatandaşlar, web sitesi üzerinden yayınlanan formlara, bir ayda 100’e yakın proje önerisi gönderdi. Çevre, sosyal yardımlar, istihdam, turizm, kültür ve enerji gibi pek çok konuyu içeren proje önerileri için bir sınırlama bulunmuyor. Vatandaşlar, belediye hizmet binasına bizzat gelerek de projelerini teslim edebiliyor.

HERKESİN SÖZ HAKKI VAR
Karşıyakalı her bireyin ilçenin geleceği ve daha da güzelleşmesi için söz hakkı olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Katılımcı belediyecilik anlayışı, hizmet prensiplerimizin temelini oluşturuyor. Her fırsatta vatandaşlarımızın görüşlerine, istek ve önerilerine kulak veriyoruz. Hizmetlerimizi buna göre şekillendiriyoruz. Bu yeni projemizde ise söz tamamen vatandaşlarımızda. Herkesin mutlaka yaşadığı çevreye ilişkin gerçek olmasını istediği hayalleri vardır. İşte biz bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bir kapı açıyoruz. Uygulanabilir projeleri, önem ve ihtiyaç sırasıyla, tek tek hayata geçireceğiz. Bu sayede, hep birlikte hayallerimizdeki Karşıyaka’yı yaratmış olacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın